Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Logona Aloe Özlü Krem Peeling İncelemesi

31 Temmuz 2016 Pazar

Logona Aloe Özlü Krem Peeling İncelemesi

Merhaba.


Bugün çok severek kullandığım bir peelingten söz etmek istiyorum.

Logona'yı eminim birçoğunuz biliyordur, temiz içerikli ve büyük oranda organik cilt bakım ve makyaj ürünleri var. Benim en sevdiğim markalardan biri olur kendisi. Elbette zamanla kullandığın tüm ürünlerinden bahsedeceğim ama ilk sıra; aloeli peelinge ait.


Jel yapıdaki peelinglerin aksine krem yapıda, yine diğer peelinglerin aksine şeffaf değil, beyaz bir rengi var. 

Hassas ciltlerden, çok yağlı ya da kupkuru ciltlere kadar herkes kullanabilir. İncecik taneleri sayesinde çizme, tahriş etme vs. gibi durumlarla karşılaşmıyorsunuz. Buna rağmen cildi tertemiz yapıyor. Ben özellikle burun kenarlarımda kullanıyorum. Düzenli olarak haftada 2-3 kez uyguladığımda makyaj bazına ihtiyaç hissetmiyorum. Çünkü öyle güzel temizliyor ki, o pürüzsüzlüğü makyaj yaparken görebiliyorsunuz. Açık konuşmak gerekirse, bundan önce bunun 2 katı kadar ücret ödediğim halde bu etkiyi görebildiğim bir peeling kesinlikle olmadı. Ne yaparsam yapayım, özellikle kış aylarında, fondöten sürdüğümde pul pul olan burun kenarlarım artık tamamen pürüzsüz diyebilirim.

Bunun yanında eklemek istediğim bir şey daha var; açıklama etiketinde böyle bir şeyden söz edilmiyor (herkeste de aynı etkiyi göstermeyebilir) ama ciltteki lekeleri açıyor. Birkaç yıllık (regl dönemine bağlı) sivilce lekelerim kesinlikle çok daha belli belirsiz şuan. Cildi aydınlattığı da bir gerçek, berrak ve  adeta Instagram filtresi gibi bir yumuşak görüntü kazandırıyor. Bunu abartmıyorum, çok çok ciddiyim bu hususta. :)

Gözeneklere herhangi bir etkisi yok, zaten böyle bir vaadi de yok. Gözenekler öyle geniş geniş kalmaya devam ediyor, yapacak bir şey yok. :) Ama gözenekleri iyice temizlediği için sivilce oluşumunun önüne geçiyor ve cildin nefes almasını sağlıyor. Bu epeyce tatmin edici benim için.


Logona hayvan testleri yapmayan bir firma, ürünleri vegan, içerikleri temiz ve en önemlisi de etkin.

Nature organik sertifikasına sahip.

Hafif parfümlü yalnız, parfüme alerjisi olanları uyarayım ama şahsi fikrimi soracak olursanız; rahatsız etmeyen ve cilde de asla zarar vermeyeceğini düşündüğüm bir dozda.

İkinci tüpümü kullanıyorum şuan, bereketli bir ürün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çok az bir miktar ürünü gül suyuyla ıslatıp tüm yüzüme masaj yapıyorum. Bu benim kendi tecrübeme dayalı kullanım tercihim elbette, siz direkt uygulama da yapabilirsiniz. 100 ml. ambalajında 44-50 TL gibi fiyatlara satılıyor. Ben bir tüpü yaklaşık 7 ay kadar kullanıyorum.

Tüm bu olumlu özelliklerinin yanında olumsuz bir şeyi var mı diye düşünüyorum ama gerçekten bulamıyorum. :)

Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Sevgiler.

1 Yorum:

Esra Takım dedi ki...

çok güzel özellikleri var, ihtiyacım olduğunda kullanabilirim, sevgiler :)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!