Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Goodskin Labs Circleplex-2 Gündüz ve Gece İçin Göz Kremi İncelemesi

14 Şubat 2016 Pazar

Goodskin Labs Circleplex-2 Gündüz ve Gece İçin Göz Kremi İncelemesi

Herkese merhaba.

Uzun zamandır kullandığım bir üründen bahsetmek istiyorum bugün. Şuan 3. kutumu bitirmek üzereyim ve genel hatlarıyla memnunum diyebilirim.
Yabancı bloglar sayesinde yaklaşık 3 yıl önce tanıştım ve ilk gördüğüm Tekin Acar'dan aldım. Tekin Acar vb. mağazalardan alışveriş yapmama kararımı bu ürün yüzünden bozdum ve pişman da oldum, ürün açısından değil, mağaza açısından tabi. Dün gibi hatırlıyorum, yurtdışında 20 dolara satılan kreme 120 lira verdiğimi ve yanında 2 tane poşet sample zorla aldığımı. O günden beri de kesinlikle adım atmadım zaten. Trendyol'dan 2 kere indirimli fiyatı olan 80-90 lira üzerinden + kargo bedava + 20 lira kuponla aldım ve bu şekilde de almaya devam edeceğim. Çünkü cidden sevdiğim bir ürün kendisi.

Çift taraflı, 10'ar ml.lik bölmelerde, gündüz ve gece kullanımı için özel olarak tasarlanmış bir ürün. Öncelikle vaatlerinden biri olan düzenli kullanımda koyu halkaları tedavi etmesi gibi bir durum söz konusu değil. Hiçbir tedavi edici özelliği yok hatta. Bunu belirterek ve göz önüne alınması gerektiğinin altını çizerek ürünün sevdiğim özelliklerini sıralamak istiyorum.

Gündüz için olan kısım renkli. Bir kapatıcı gibi örtücü değil elbette, hatta iyice yedirildiğinde (ki yedirilmesi elzem olan bir krem, oraya da geleceğim) rengi tamamen kayboluyor. Sıradan bir kremden hiçbir artısı yok. Hatta başka bir krem üzerine sürmek gibi saçma sapan hareketlerim de olmadı değil. Ama göz altlarına çok güzel bir aydınlık verdiğini, üstelik böyle güzel bir aydınlatmayı daha önce hiçbir üründe görmediğimi de eklemeliyim. Kremi olduğu gibi direkt uyguladığımda (ki bir kremi başka nasıl uygulayabiliriz, orası da ayrı konu) hafif kapatıcılık istediğimde yani, pütür pütür bir görüntüye ve rahatsız edici yapışkan ve ağır bir hisse sebep oluyor. Yaz, kış farketmeksizin yaşatıyor bana bunu. Ama altına başka bir krem uygularsam (bunun için bazen gece için olan kremi kullandığım bile oldu) hafif kapatıcılık etkisinden faydalanabiliyorum. Cildin üzerinde katman gibi kalmıyor, kapatıcı sürmüş gibi hissettirmiyor, doğal olarak çizgilere dolmuyor. Parlak ve canlı bir göz altına sahip oluyor insan. Ki bu da gerçekten makyajsız cesurca dolaşmanın dayanılmaz hafifliği anlamına geliyor. Bu hissi yaşamak için neler yapmadık ki?

Gece için olan ise, benim şimdiye dek kullandığım en nemlendirici göz kremi desem yalan olmaz. Böylesine doyurucu bir nemlilik hissini serumlardan bile almadım. Ben bunu gece-gündüz ayırt etmeden kullanıyorum. Renksiz tabi ama bu da aynen gündüz kremi gibi feci güzel bir aydınlık veriyor. Katı, balm gibi bir yapısı var ama asla ağırlık hissi yapmıyor. Yapısı kalın olduğu için çok çok az bir miktar iki göze de rahatlıkla yetiyor. Kırışıklıklara karşı kalıcı olumlu bir etkisi yok, yalnız kullandığım zaman görünümünü hafiflettiğini söyleyebilirim.

İki tarafını da severek kullanıyorum. Yağ butonu vb. durumlarla karşılaşmadım hiç. Rahatsız eden kokuları yok, normal kimyasal ve çok az hissedilen bir kokuya sahipler.

İndirimli dönemlerde alıp denemenizi tavsiye ederim.

Sevgiler.

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!