Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: The Body Shop Cleansing Butter - Temizleyici Yağ İncelemesi

1 Temmuz 2015 Çarşamba

The Body Shop Cleansing Butter - Temizleyici Yağ İncelemesi

Herkese merhaba.

Bugün bahsetmeyi istediğim ürün, The Body Shop temizleyici butter.

Geçen sene 3 al 2 öde kampanyasından temizleme yağı ve yüz temizleme köpüğüyle birlikte almıştım. Diğer ikisi çoktan bitti bile, buna elim bir türlü gitmedi.

Öncelikle şundan bahsedeyim. Benim balm, balzam, krem, butter tarzı temizleme ürünleriyle aram gayet iyidir. Hatta The Balm Balms Away'den en az 5 kutu bitirmişimdir. Ki bulabilsem bir daha alırım. Genelde stokta olmuyor ya da Türkiyeli kadınlar ona pek şans vermiyor diye getirilmiyor. Bilemiyorum ama yok yani.

Her neyse.

Bu ürünü bir seviyorum, bir sevmiyorum. Nasıl mı oluyor? Şöyle;


Efendim, öncelikle sevme sebeplerimi sayayım;

- Bir kere TBS benim içeriklerine tamamen de olmasa da çoğunlukla güvendiğim markalardan biri. Şimdiye kadar hayal kırıklığına uğratmadı beni. Makyaj malzemelerinden, cilt ve vücut bakım ürünlerine, parfümlerine kadar bütün ürünlerinden memnunum genel manada. Sırf bu yüzden benden artı puan alıyor.

- Makyajı o kadar güzel temizliyor ve ardından öyle yumuşak bir cilt bırakıyor ki, sanırım bu kategorideki en iyi ürünlerin başında geliyor. Kesinlikle şimdiye dek kullandığım en iyi 3 temizleme ürününden biri. Ağır fondötenler, pudralar üstüste hiçbir zaman kullanmadım ama kapatıcı özelliği olan kalın yapılı fondötenleri bile o kadar derinden temizliyor ki, ardından kullandığım temizleme ürünlerine iş bırakmıyor diyebilirim.

- Kokusu enfes! Nasıl enfes, nasıl enfes, tarif edemiyorum. Çok güzel bir çiçek kokusunna sahip, tertemiz bir koku. Asla rahatsız etmiyor, ayrıca hassas burunlara da dokunacağını sanmıyorum.

Sevme sebeplerim bu kadar çokken, neden mi bundan sonra almayı düşünmüyorum kendisini? Onu da şöyle anlatayım;

CAYIR CAYIR GÖZ YAKIYOR.

Göz makyajını çıkarmanın imkanı yok. Çok acı bir ağız bakım suyuyla gözlerinizi yıkadığınızı düşünün. Heh işte, aynen böyle yakıyor! Cilt makyajını çıkarırken bile buram buram gözlere ulaşıyor o mentollü his. Dayanılır gibi değil. Hassas ciltli bir insan olmamama rağmen çok sıkıntı yaşattı bana. Hassas ciltlileri tahmin bile edemiyorum. Yine de belirtmek isterim ki, göz makyajını da silip atıyor, en yoğun rimelleri, eyelinerları bile tertemiz ve zahmetsiz çıkarıyor.

Tek bir olumsuz özellik, diğer bir sürü olumlu özelliği götürüyor yani. Bu konuda cidden çok üzgünüm. Keşke formülünde bazı değişiklikler yapsalar da alıp güzelce kullanabilsem. :(

Fiyatını net hatırlamıyorum ama 48-50 TL. civarındaydı.


Sevgiler.

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!