Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Hipp Babysanft 50 Faktörlü Güneş Kremi İncelemesi

2 Temmuz 2015 Perşembe

Hipp Babysanft 50 Faktörlü Güneş Kremi İncelemesi

Merhaba.

Güneş kremi konusu benim için hep bir dert olmuştur. Çünkü en ufak bir güneş gördüğünde kıpkırmızı olan bir burna sahibim ve bunu gidermesini umduğum kadar güçlü kremlerin içerikleri yüzünden daralmalar, bunalmalar yaşardım. Ta ki Hipp markasıyla tanışana kadar. <3Güneş kremi olarak son 2-3 yıldır sadece Hipp Babysanft'i kullanıyorum. Öncesinde Bioderma Photoderm Max ve onun da öncesinde Babe'in ismini hatırlamadığım bir kremini kullanıyordum. Korumaları çok güzel de olsa o kimyasal filtreler, o ağır içerikler beni deli ediyordu.

Hipp ise, olabildiğince doğal ve temiz içerikli. İçim rahat kullanıyorum.

Direkt Türkiye web sitesinden aldığım bilgiler şöyle;Belirtmem gerekli ki, bu bebekler için üretilmiş bir güneş kremi. Cildimde hiçbir hassasiyet yaratmıyor. Bebeklere bile rahatlıkla kullanılabilmesi en büyük tercih sebeplerimden biri zaten.

Yapısı ağır değil, yalnız çok yağlı ciltlere önermiyorum. Zira bir müddet sonra alın-burun-çenede bir miktar yağlanma ve parlamaya sebep olabiliyor. Gerçi yağsız güneş kremleri kullandığımda bile bu sorunu yaşıyordum ben.

50 faktörlük bir güneş koruması içeriyor. En güneşin altında kaldığım günlerde bile burnumda hiçbir kızarma, pullanma gözlemlemedim.

Beyaz iz konusuna gelirsek; evet, iyi yedirilmezse beyaz bir tabaka bırakabiliyor ciltte. Tek eksisi bu diyebilirim. Çok iyi yedirdiğinizde de tam olarak geçmiyor, sadece parlak bir görüntüye dönüşüyor. Üzerine bb krem, fondöten vs. uygulayarak o görüntüden de kurtulmak mümkün tabi ama ben çok takmıyorum kafaya yine de.

Ben ilk tüpünü e-bebek'ten 20 TL gibi bir fiyata almıştım ama sonrasında bulmak iyice zorlaştı. En son bir eczanede bulup almıştım ama başka nerelerde satılıyor, bilemiyorum.

Bulursanız, kaçırmayın.

Sevgiler.

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!