Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Clinique Take The Day Off Makyaj Temizleyici İncelemesi

17 Şubat 2014 Pazartesi

Clinique Take The Day Off Makyaj Temizleyici İncelemesi

Merhaba... :)

Bugün çok uzun süre almamak için direndiğim ama sonunda dayanamayıp aldığım bir üründen söz etmek istiyorum; Clinique Take The Day Off çift fazlı göz makyaj temizleyicisi!

Dediğim gibi, uzun süre almamak için direndim ama cilt bakım rutinimde de söz ettiğim gibi, yaklaşık 5-6 ayda 2. şişeyi yarıladım. Gerçi şuan biteli ve 3. şişeye geçeli neredeyse 1 ay oluyor, o da ayrı mesele. :)) Cilt bakım rutinime ulaşmak için tıklayın.


Göz çevrem kuru, ne yaparsam yapayım, ne kullanırsam kullanayım, sürekli nemlendirme ihtiyacı hissediyorum. Göz makyaj temizleyicisi konusu da benim için başlı başına sıkıntı-(ydı). Son 2 yıldır The Balm'ın Balms Away makyaj temizleyicisini çoook severek kullanıyorum. Balm yapıda olduğundan göz çevremde kuruma hissettirmiyor, tam bir kuru cilt dostu! Ama her gün makyaj yapan ve bu makyajı elbette her gün temizleyen bir insan evladının böyle balm yapıda bir temizleyiciden korkmak için en büyük gerekçesi; tabi ki yağ butonlarıdır. :)

Açık konuşmak gerekirse, bu yağ butonları cildimdeki tek canımı sıkan kusur diyebilirim, çok şükür yani... :) Beyaz beyaz, sinir bozucu, sıksan sıkılmaz falan, baya kanlı bıçaklıyız kendileriyle. Balms Away her ne kadar uzun zamandır kullanıyor da olsam, ciddi yağ butonu sorunuyla karşı karşıya getirmedi beni. Ama tek tük de olsa, zaten içimdeki korku bana yeter, daha da artmasın vs. diyerek, üzerinden tekrar Bioderma Sensibio H2O makyaj temizleme suyuyla geçiyorum. Artmıyor ama azalmıyor da, Helix-d göz serumuyla göz çevremdeki 1 adet yağ butonundan kurtulmuş da olsam, yüzümdeki diğer birkaç tane olduğu gibi duruyor. :/ Amma uzattım ama siz beni anlıyorsunuz, biliyorum. Aynı dert birçoğumuzda var, çözümü ise henüz bulmuş değiliz. :/

Herneyse, Clinique'in bu temizleyicisiyle, uzun zamandır, sanırım yaklaşık 5 yıldır, alışverişlerimde verilen minik boyları vasıtasıyla birbirimize göz kırpıyorduk. Bir gün eğer çift fazlı bir temizleyicisi alacak olursam, bu kesinlikle Clinique olacaktı, bu ortadaydı. Ama zamanını bir türlü kestiremiyordum. Bundan bir önceki yılbaşından hemen sonra Debenhams'taki güzel bir indirimle 1 tane alayım dedim. Üzerinden 1 yıl yeni geçmişken 3. şişemdeyim. :) Aslında iyi değil bu, indirim bulamazsam 59 TL'den alıyorum. Bu 125 ml.lik bir ürün için yüksek bir meblağ. Her ne kadar hem güvenilir, hem de çok etkili bir ürün olsa da 2-3 ayda bir verilecek para değil ne yazık ki. Dönüşümlü kullanmıyor olsam, çoktan vazgeçmiştim kendisinden. :)

Hassas gözler için çok ideal, hiçbir yanma, batma, kurutma, kızartma vs. yapmıyor. Ben hassas bir cilde sahip değilim, ancak, göz çevremdeki kuruluk yüzünden, Bioderma gibi temizleyiciler kullandığımda, gözlerimde malesef batma yapıyor. Acıyor yani baya bildiğiniz, hele bir de su geçirmez maskara, göz kalemi vs. kullandıysam, o makyajı temizleyene kadar mahvoluyorum. Take The Day Off'ta bunu asla yaşamıyorum.

Kokusu yok, Clinique'in bütün ürünlerinde olduğu gibi bu ürün de parfümsüz, yalnız çok az, hissedilmeyecek kadar bir kimyasal koku var ve bu da zaten rahatsız etmiyor.

Çift fazlı bir temizleyici, yağlı kısmından korkup almayı düşünmeyenleriniz varsa, kesin bir dil ve rahat bir gönülle "korkulacak bir şey yok" diyebilirim.. :) İlk birkaç dakika yağlı bir his veriyor ama kısa sürede kayboluyor. Cilt emiyor mu, yoksa uçucu yağlar gibi buharlaşıyor mu, bilemiyorum. Ben zaten kendisinden sonra hemen başka bir temizleyiciyle yüzümü yıkadığımdan, herhangi bir problemle karşılaşmıyorum.

Makyajı çok çok etkili bir şekilde çıkarıyor. En zorlu eyelinerları bile en basit deyimle; söküp atıyor! Üstelik, tek bir makyaj pedi yeterli oluyor. 3-4 tane kullanmanıza gerek kalmıyor, ki Bioderma ile bunu yapmışlığım da vardır. :)

Epey uzun bir yazı oldu ama rahatlıkla önerebileceğim bir ürünü daha az bir şekilde ifade edemezdim sanırım.

Sevgiler...

1 Yorum:

ümmühan çelikel dedi ki...

Merhaba açıklayıcı yazını çok beğendim ve bu ürünü bakacaklar listesine ekledim:) Blogunu yeni keşfettim ve takibe aldım benimde makyaj ve güzellik blogumu ziyaret edersen çok sevinirim :) http://www.ummuhancelikel.com/

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!