Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Helix-D Gençlik Sarmalı Yüz/Boyun ve Göz Serumları İncelemesi

4 Aralık 2013 Çarşamba

Helix-D Gençlik Sarmalı Yüz/Boyun ve Göz Serumları İncelemesi

Merhaba...

Bugün yaklaşık 2 aydır çok severek kullandığım ve sonuçlarından çok memnun olduğum Helix-D yüz/boyun ve göz serumlarını tanıtacağım.

14 Ekimde, çok şık Siren Ertan imzası taşıyan bir makyaj çantasıyla birlikte ulaştı elime ve o günden beri de düzenli olarak, tek bir kez bile ihmal etmeden kullandım. Sonuçlarını net bir şekilde görmeden yazmayı istemedim, zira benzer birçok ürün gibi yüksek maliyetli olduğu için buna değip değmeyeceğinden emin olmalıydım.

Resimde de görebileceğiniz gibi, her 2 ürün de, renksiz bir jelin içinde, Helix-D sarmalı denilen, spiral şeklinde bir matrixten oluşuyor. Mekanizması sayesinde pompaya basıldığında 2 ayrı faz birleşerek dışarıya çıkıyor. Gücünü "sürekli etkinlik" formülünden alan Helix-D, "elektromanyetik dengeli" çift katmanlı lipozom teknolojisiyle maksimum fayda alınabilmesi için özenle geliştirilmiş ve ilerleyen yaşın olumsuz etkilerini onarmak amacıyla kullanıma sunulmuş.İlk kez "artılar" ve "eksiler" şeklinde yazacağım, bu sayede tam bir fikir verebileceğimi düşünüyorum.

Sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 kere kullandım ve bunun sonucunda gözlemlediklerim;

Yüz ve Boyun Serumu Artıları:

+ Öncelikle kokusuz/parfümsüz, çok belli belirsiz, varla yok arası bir kokusu var. Bu nedenle cilt bakım ürünlerinde koku/parfüm istemeyenler bayılacaktır.
+ Cildimde hiçbir alerjik reaksiyona yol açmadı. Sivilce, komedon, ek bir yağlanma vs. yapmadı. Hassas bir cilt sahibi değilim ama eminim hassas olanlar da bu konuda memnuniyetsizlik duymayacaklardır.
+ İçeriği hem bu kadar etkin, hem de yapısı bu kadar yumuşak bir serum görmedim. Normalde serumlardaki tedavi edici/onarıcı etkinin tam nüfus edebilmesi için vıcık vıcık, yağlı yağlı, yoğun bir yapıda olması gerekir. Kullandığım birçok serum böyleydi. Kışın güzel ama yazın, sıcak havalarda dayanılır gibi değil.
+ Cildimde gözlemlediğim en belirgin etkisi, kesinlikle ton farklılıklarını gidermesi oldu. Çok rahatsız edici olmasa da var olan sivilce ve güneş lekelerimi tatmin edici şekilde açtı. Üstelik bunu kullanmaya başladığımın 2. haftasında farkettim.
+ Nemlendirmesini tam görebilmek adına, üzerine nemlendirici uygulamadım. Bu zaman zarfında cilt bakım rutinimi askıya aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Ve tek başına gayet iyi idare etti. Buz gibi soğuk havalarda, yüzümde taban olarak sadece kendisi vardı ve benim kış şikayetlerimden olan kuruma, pul pul dökülme asla olmadı.
+ Kırışıklığım yok ama güleç bir insan olduğum için yanaklarımın dudak kenarlarına yakın olan kısmında hafif bir mimik çizgisi oluşuyor. Eminim, birçoğunuz aynı sıkıntıyı yaşıyordur. Bu bir mimik kırışığı olduğu için etki etmesini ilk etapta beklemiyordum. Ama bunda bile etkili oldu. Cildi kaldırdığı, toparladığı için sanırım, o kırışığı da epey bir açtı.
+ Makyaj bazı olarak da performansını beğendim. Evet, utanmadım ve makyaj bazı olarak bile kullandım. :)) Ben bir bloggerım ve bir cilt bakım ürünü her şekilde kullanıp sonuçlarını görmem gerekiyor, nitekim gördüm ve memnun kaldım. :) Fondöteni cilde hapsediyor, akşama kadar da kalıcılık sağladı. Bunu, temizleme esnasında pamuğa çıkan sapsarı fondötenden anlamak mümkün, çok beğendim.
+ Pompalı olması dolasıyla hijyenik ve pratik. Aynı zamanda pompaya basıldıkça yukarı çıkan aksamı sebebiyle ürün israfı %0!
+ Fiyat konusu ise benim en bayılarak anlatacağım bölüm olacak. :) Efendim, diğer birçok ürünün aksine yurtdışı fiyatıyla yurtiçi fiyatı arasında dağlar kadar fark yok, sadece 12-15 TL gibi bir oynama var. :) Bunu her zaman söyledim ve her zaman söylemeye de devam edeceğim. Eğer ürünün değeri buysa, başım gözüm üstüne. Yok Amerika'da 25 $ da burada 100 TL ise o zaman kafayı yiyorum. Değeri en fazla 50-60 TL olan ürüne 100 TL istemek insanları kötüye kullanmaktır. Bana kimse vergilerden vs. söz etmesin, bu kadar fark olmasına imkan yok! :) Yani bu hususta da benden tam not aldı Helix-D! :)

35 ml. 209TL 

Yüz ve Boyun Serumu Eksileri:

- Cilde sürüldükten itibaren ilk yarım saat yapış yapış bir his veriyor. Dokunmamaya çalışıyorum, çünkü yapıştırıcı sürmüş gibi ellerim yüzüme yapışıyor. O derece... Yalnız bu arada cilde iyi tutunması için bunun gerekli olduğunun farkındayım. :)

Eksi olarak yalnızca bunu gözlemledim. :)


Göz Serumu Artıları:

+ Yüz serumundaki nemlendirme etkisi bunda da aynen var; gayet iyi, üstelik kış aylarında bile zerre kadar kuruma hissetmedim. Üzerine ayrıca bir göz kremi sürme ihtiyacı duymadım.
+ Kuruluk kırışığı olarak adlandırılan o ince çizgileri o kadar iyi açtı ki, bazen baktıkça mutlu oluyorum. Düzenli kullanımda alınan sonuç kadar keyif veren çok az şey vardır sanırım. :) Kaz ayağı kırışıklığım yok, bu nedenle etkisini göremedim.
+ Kapatıcı altında aynen yüz/boyun serumu kadar iyi performans aldım. Çizgilere dolma vs. asla yapmadı. Son derece kaliteli bir baz oluşturdu.
+ Koyu halkalara hiçbir etkisi yok malesef, zaten böyle de bir iddiaları da yok ama sürüldüğü anda, capcanlı, harika bir ışıltı kattığı için insana muazzam bir özgüven hissi verdiği de bir gerçek.
+ Şimdi sıkı durun; sol gözümün altında çıkan yağ butonunu %70 oranında küçülttü. :))) Yüz/boyun serumunda böyle birşey göremedim ama göz serumu bana bu mutluluğu yaşattı. :) Bilemiyorum, bu bir raslantı mı, zaten küçüleceği mi vardı ama sonuç bu... :)
+ Aynı pompalı mekanizma bunda da var.
+ Fiyat konusu da aynen yüz/boyun serumundaki gibi iç açıcı... :)

Göz Serumu Eksileri:

- Hiçbir eksi yanı yok. Yüz/boyun serumu gibi yapış yapış değil.

15 ml. 145 TL

Son olarak, yalnızca ilerlemiş yaşlar için değil, bence 25 yaş üzerindeki herkesin kullanabileceği, değerinin üzerinde para harcanmayan, etkileri 2 ay gibi kısa bir sürede görülebilen, piyasadaki en iyi yüz/boyun, göz serumları listesinde rahatlıkla ilk 3'te yer alabilir Helix-D!

Samimiyetle tavsiye ederim.

Sevgiler...

Helix-D internet sitesi
Helix-D Facebook Sayfası
Helix-D Twitter Hesabı
Ürün denemem için Innoderm Kurumsal İletişim Direktörü Özlem hanım tarafından gönderilmiş olup, fikirlerim tamamen objektiftir. Bana bu ürünle tanışma fırsatı veren Innoderm'e sonsuz teşekkür ederim.

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!