Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Pangea Organics Yüz Maskesi - Japon Matcha Çayı ile Acai Çileği & Kurt Üzümü

29 Eylül 2013 Pazar

Pangea Organics Yüz Maskesi - Japon Matcha Çayı ile Acai Çileği & Kurt Üzümü

Merhaba...

Cilt bakım rutinimi paylaştığım şu yazımda kendisinden nasıl memnun olduğumdan bahsettiğim, Pangea Organics'in denemem için gönderdiği ve benim gidip tam boyunu satın aldığım harika maskesinden bahsedeyim istedim.


 Uzun zamandır dişime göre bir maske bulamıyordum, sanırım en az 10 markanın maskesini denedim, fakat bunun gibi etkilisini görmedim. Pangea Organics denemem için gönderdiğinde bu kadar verim alabileceğimi düşünmemiştim açıkçası, "memnun olurum ama hayatımın maskesini aramaya da devam ederim" diyordum. Çünkü organik ürünlerin diğer ürünlere oranla daha az etkin olma gibi bir durumu vardır. Daha doğrusu bu bir şehir efsanesiymiş. :) Efendim, kendisi zaten ödüllü bir maske, daha ne olsun? :) Tıklayın.

İçeriği temiz, NSF sertifikası var. Japon Matcha Çayı, Acai Çileği ve Kurt Üzümü temel bileşenleri, ayrıca çok zengin ve kaliteli bitkilerin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş enfes bir harmana sahip. Tıklayın.

Daha ilk kullanımda cildimi ışıl ışıl yaptı ve gözeneklerimi küçülttü. Düzenli olarak kullanmaya devam ettikçe daha iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum. Ki bence boyundan yeterince büyük işler yapıyor. :) Mesela, ciltteki ton farklılıklarını da ciddi oranda gideriyor. Renk eşitsizliğini ortadan kaldırıyor. Böyle bir etkiyi normalde fondötenlerden, BB kremlerden, renkli nemlendiricilerden alabiliyoruz. Makyajsız, kendi cildimizin de çok güzel görünebileceği gerçeğiyle karşı karşıyayız. :)


Asla kurutma yapmıyor, temizleme özelliğine sahip olmasına rağmen cildi nemli tutuyor. İçindeki tanecikler yardımıyla (maskeyi ciltten temizlerken) peeling yapma olanağı da var. Yani kan dolaşımını hızlandırıp cildin yenilenmiş hissetmesini sağlıyor. Gözenekleri küçülttüğü gibi o gözeneklerin güzelce nefes almasına yardım ediyor.

Gördüğünüz gibi macun gibi bir karışım, cilde yaymak azıcık zor ve bu yüzden bol bol kullanmanız gerekiyor... Belki eksi bir özellik olarak bunu sayabiliriz ama 120 ml. de az bir boyut değil açıkçası, verdiğiniz paraya %100 değiyor. :) Hele hele daha ilk birkaç kullanımda etkilerini gördükçe gönlünüz ferahlıyor. :)

Kokusu bitkisel, ağır bir bitki kokusu mevcut. Bana kalırsa fena değil ama beğenmeyecek insanların olduğunu biliyorum. Ama içinde bin türlü bitki özünün bulunduğunu ve bunun sizin iyiliğiniz için yapıldığını düşününce bu kokuyu seveceksiniz, emin olun. :)

Ben haftada 2-3 kez kullanıyorum, aslında bilsem ki her gün kullanmaya uygun her gün kullanacağım. :))

Hayatımın bundan sonraki 50 yılında bu maskeyi kullanmaya devam edeceğim inşallah, size de öneririm. :)

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!