Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Merhaba Pangea Organics! :)

3 Mayıs 2013 Cuma

Merhaba Pangea Organics! :)

Merhaba!

Bugün sizlere Pangea Organics'ten Onur beyin denemem için gönderdiği ürünlerden bahsetmek istiyorum.

Ürünler elime bugün geçtiği için henüz test etme imkanı bulamadım ama yakında her biri için ayrı ayrı yazılar yazacağımdan emin olabilirsiniz. :)

Kendilerine tekrar teşekkür ederim... :)Pangea Organics'ten bahsetmek gerekirse;

NSF ve USDA sertifikalarına ve organik tarımla elde edilmiş içeriklere sahip el yapımı ürünlerle "temiz kozmetik" kavramının tam açıklaması olarak görebileceğimiz, yerel ve adil ticareti önemseyen, hayvanlar üzerinde test yapmayan, bir sürü ödüle layık görülen enfes bir marka! Beni daha şimdiden kalbimden vurdu... :)

Pangea Organics hakkında bilmeniz gerekenler;
Sertifikalı ürünlerimizin içeriğinde en az %95 oranında doğal ve bitkisel içerikler vardır.Bu bitkisel içerikler de organik tarımla üretilmiş içeriklerdir.
Ambalajlarımız geri dönüşümlü malzemeden rüzgar enerjisi ile üretim yapan tesislerde üretilmiştir.Paketlerin üzerindeki baskılar bitkisel boyalar kullanılarak yapılmıştır.Ve daha az atık için tüm ürünler konsantredir.
Ürünlerimiz asla hayvanlar üzerinde denenmez.Tamamamen doğal içerikler kullanıldığından zararlı maddeler barındırmaz. 
Kullanılan bitkiler taplanmadan karışım safhasına dek elde hazırlanır.Dünyanın değişik coğrafyalarından özenle seçilen bitkilerin nasıl toplandığını ve üretildiğini görmek için PangeaTV ye bir göz atın.
Ürünlerimiz Paraben, Parafin, Silikon, Deterjan, Sülfat , Sentetik Koruyucu, Yapay Koku ve Reklendiricileri asla içermez. Her aroma profili en yüksek kalitede esansiyel yağlar ve özütler ile dünyanın en iyi kaynaklarından harmanlanır .Herhangi bir Pangea ürününün kapağını açıp ilk nefesi aldığınızda ne kadar gerçek olduğunu anlayacaksınız. 
Pangea Organics ürünlerinin içeriğini Latince Botanik isimleri ile her kutunun üzerine açıkça yazar.Ayrıca gündelik hayatta kullandığımız isimleri de parantez içinde yazar.Belki de evde kendiniz deneyebileceğiniz kadar açıklıkla… 
En küçük içerik bile maksimum fayda için harmanlanır.Faydasız hiçbir içerik üründe yer almaz, ve içerikler birbirlerinin faydalarını yok etmeyecek şekilde harmanlanır.Biyouyumlu nemlendirici ve organik antioksidanlarla formüle edilmiş ürünler sunuyoruz.

Açık konuşmak gerekirse, ben kendilerini hiç tanımıyordum, kendime ne kadar kızıyorum tarif edemem! Ben ki, doğal, organik ürünleri nerede olsa bulan bir insanım, bu markayı nasıl duymam, nasıl haberini almam, aklım almıyor.

Ama yine de geç kaldığımı düşünmüyorum, önemli olan artık tanışmış olmamız! :)

http://pangeaorganik.com/ adresinden ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
http://www.pangeaturkey.com/ adresinden de fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilir, isterseniz buradan 5 üründen oluşan (3 tanesi 30'ar ml.lik temel bakım ürünü, 1 tanesi 30 ml.lik yüz kremi :) ve 1 tanesi de 60 ml.lik (ek sprey başlığıyla) tonik) seyahat/hediye kitlerinden satın alarak markayla tanışma olanağına sahip olabilirsiniz. Bu kitlerin her biri 72 TL ve ürünlerin boyutları esas alındığında oldukça makul bir fiyat...

https://twitter.com/pangeaturkiye Twitter hesabını takibe alabilir,
https://www.facebook.com/PangeaTurkiye Facebook sayfasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Satış politikasına gelecek olursak; benim yurtdışı ve yurtiçi fiyatlarının aralarındaki fark yüzünden kaç tane markaya rest çektiğimi okudunuz buradan... Pangea Organics Türkiye ise kendilerine aşık olmam için bu konuda harika bir iş çıkarmış. Dolarla satıştan, kur üzerinden olduğu gibi fiyatlandırılmış. Hiçbir "sömürü" yapılmadan, 2-3 kat artırılmadan izlenen bu politikayla bile yaptığı işin hakkını veriyor!

Çok uzattım biliyorum ama benden tam destek Pangea Organics'e ve Türkiye ekibine! :)

Ürünleri denedikçe deneyimlerimi paylaşacağım, takipte kalın... :)

Sevgiler...

12 Yorum:

j.d. dedi ki...

Markayı hiç duymamıştım.. Cruelty free bir marka mı peki?

hazine kutusu dedi ki...

Evet, tabi... :)

Adsız dedi ki...

fiyatlar biraz yüksek gibi geldi bana acaba indirim zamanları olur mu?

hazine kutusu dedi ki...

Değeri buysa bence pahalı diyemeyiz, çünkü yurtdışı fiyatıyla yurtiçi fiyatı orantılı... Amerika'da 10 dolara satılıp burada 50 liraya satılan markaları gözününde bulundurursak sırf bu sebeple bile tercih edebiliriz... :)

İndirim zamanları olur mu bilemiyorum ama sitede "indirimdekiler" diye bir bölüm var. Kimbilir belki bazı özel günlerde indirim bile yapılabilir. :)

onorr dedi ki...

Yeni bir organik alternatif daha <3 Yorumlarini merakla bekliyorum :)

hazine kutusu dedi ki...

En yakın zamanda yorumlarım gelecek inşallah Onurcum... :)

Madam Makyaj dedi ki...

Bu markadan bizleri haberdar ettiğin için teşekkür ederim. Denemek için sabırsızlanıyorummmm :)

hazine kutusu dedi ki...

Şimdiden almayı kafama koyduğum en az 3 ürünü var... :)

nur ugurluel dedi ki...

yağlı bir cilt sivilce ve izler hangisini kullanmam gerek pangea dan yardımcı olursanız sevinirim..

Meryem İmamoğlu dedi ki...

nur ugurluel;

Merhaba. Öncelikle bu söyledikleriniz anladığım kadarıyla daha dermokozmetik bir alana giriyor, özellikle iz konusu. Ama yağlı cildinize Pangea'dan yağlı cilt serisini öneririm. Ben de şuan o seriyi kullanıyorum. Kışın bile güzel nemlendiren ama aşırı yağlandırmayan güzel bir nemlendiricisi var. Göz atabilirsiniz.

Adsız dedi ki...

Ürünlerin Türkiye'de satışı artık yapılmıyor sanırım. Nereden temin edilebileceği konusunda bir bilginiz var mı?

Meryem İmamoğlu dedi ki...

Merhaba;

Bildiğim kadarıyla marka Türkiye pazarından çekildi. Gittigidiyor gibi sitelerden bulmanız mümkün ama oralara da çok güvenmemenizi öneririm. Sevgiler.

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!