Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: L'Occitane Shea El Kremi

24 Mart 2013 Pazar

L'Occitane Shea El Kremi

Merhaba...

Sevdiğim bir el kreminden, L'Occitane Shea El Kremi'nden söz edeceğim.Geçen sene Vanilya Club ile tanıştığım, daha önce methini duysam da özellikle gidip denemeyi düşünmediğim bir üründü.

Nemlendirme hissi güzel... Eldiven gibi sarıyor ellerimi, özellikle kışın, ayazlarda faydasını gördüm... Ama şunu belirtmeliyim ki; benim ellerim normal, çatlamaz (çok şükür) ve kuruma sıkıntısı fazla yaşamıyorum. Bu nedenle kuru/çok kuru ellere yeteceğini hiç sanmıyorum, en fazla 1-2 saat idare eder yani...

Yapısı sıvıdan çok katıya yakın diyebilirim, tabi doğal olarak emilmesi için bir miktar beklenmesi gerekiyor. Bu kadar güç emilen bir el kreminin de uzun süreli nemlendirmesi beklenir ama fazla uzun sürmüyor. Bende bile 3 saat ya sürer ya sürmez...

Bunaltmayan, pudramsı gibi bir kokuya sahip... Zaten çok kalıcı bir koku da değil doğal olarak, bir el kreminin kokusu ne kadar rahatsız edebilir ki hem?

Ben kendisini doğum günü kampanyasıyla, Shea yağıyla birlikte toplamda 89 TL'ye aldım. 2 al 1 öde gibi bir seçenek olmasaydı açıkçası 64 TL verip alacağım bir ürün değil... Çünkü L'Occitane'ın fiyat politikasından hiç hoşlanmıyorum! Aşırı yüksek, aşırı gereksiz... Üstelik The Body Shop kadar kalitesi bence, daha fazlası olduğunu sanmıyorum... Shea yağı tamam, %100 saf olması güzel ama 150 ml'i 89 TL edemez, Afrikalıların günlüğü 3-5 dolara çalışıp kilolarca elde ettikleri bir yağdan bu kadar yüksek ücret alınması ayıp! O 89 TL'nin ne kadarı o insanlara aktarılıyor, bu sorunun da cevabını almak isterdim!

Herneyse, dediğim gibi kuru ciltler için değil ama normal ciltler için tavsiye edebilirim. Yalnız kampanya ve indirim olmadan almayın derim, o kadar paraya yazık...

Sevgiler...

4 Yorum:

Alice Makyaj Diyarında dedi ki...

Fiyat konusunda ben de katılıyorum size. Bende de bir büyük bir küçük boyu vardı severek kullandım. Yine almak istesem de fiyatlar sebebiyle almamayı tercih ediyorum.

hazine kutusu dedi ki...

Ben doğumgünü kampanyasını değerlendirmeye çalışacağım her yıl, bunun dışında çok çok iyi bir indirim olmazsa imkansız... :)

iheartsu dedi ki...

Bu kremden bende de var ve bir alisverisimde 30 ml'sini hediye ettiler. Bence fiyatlari gayet normal, ama ben Almanya'da yasiyorum, mesela senin 150ml olani bizde 25€'ya satiliyor, bu yüzden fiyati 60TL civarinda, yani bayagi bir fark var. Ayrica ben nemlendirmesinin cok iyi oldugunu düsünüyorum ve bendeki etkisi saatlerce kaliyor, ki benim de normal ellerim vardir, kuru degiller. Ama belki gün boyunca ellerimizi nasil kullandigimiza baglidir belki kaliciligi. :-) Güzel bir yazi olmus canim, ellerine saglik! :-)

hazine kutusu dedi ki...

Bizde o 30 ml'i 21 TL'ye satıyorlar ve o kadar alışveriş yapmışımdır poşet sample hariç hiçbir hediye vermemişlerdir... Şanslısın... :)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!