Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Dr. Hauschka Yüz Toniği

15 Mart 2013 Cuma

Dr. Hauschka Yüz Toniği

Merhaba...

İşlerimin yoğunluğundan fırsat bulamıyordum ne zamandır, blogla ilgilenemediğim için çok üzülüyordum. Ama artık biraz daha bu yoğunluğa alışmanın vermiş olduğu hafifleme hissiyle yeni bir yazı yazmaya karar verdim.

Bu yazıda benim uzun zamandır çok severek kullandığım Dr. Hauschka toniği tanıtmaya çalışacağım.

Dr. Hauschka; Türkiye'de yalnızca GNClerde ve Sole Organic'te satılan, sertifikalı ve çok çok güvenilir bir cilt bakım ve renkli kozmetik markası...

Benim gibi içeriğe önem verenlerdenseniz ve Dr. Hauschka'dan ilk etapta ne alacağınızı bilemiyorsanız bu yazı size yardımcı olacaktır.Öncelikle şık ambalajları insanı acayip cezbediyor, banyo dolabınızda inanılmaz karizmatik duracağından emin olabilirsiniz. :)

Bu şık ambalajın içinde ise olabildiğince temiz bir içerik saklı, NaTrue sertifikasına sahip! Bu demek oluyor ki; Dr Hauschka ürünleri, %100'ü doğal olmak üzere, %70 ve %95 oranında organik bileşenden oluşuyor.

Organik tarım hakkında söylemek istediğim birkaç şey var, bu konuda ne kadar dolu olduğumu Twitter'dan takip edenler iyi bilir ama o konuya ayrı bir yazıyla değineceğim, şimdi tonikten bahsetmek istiyorum.

Spreyli şişede olması en güzel yanı ve sprey sistemi de çok çok iyi, gıdım gıdım püskürtüyor desem doğru ifade etmiş olurum. :)) Bu nedenle de bereketli ürün kategorisine giriyor.

Cildi iyi temizliyor, ben öncesinde Dr. Hauschka temizleme sütü kullanıyorum (yakında onun da yazısı gelecek) ve ondan kalan artıkları tek pamukta söküp alıyor. Bazen ağır bir makyaj yaptıysam içim rahat etmiyor, ikinci pamuğa geçiyorum ve pamuğu tertemiz buluyorum. Bu kadar net! :)

Sakinleştirici bir etkisi de var, kesinlikle yoğunluk ve yorgunlukla geçen bir günün ardından uygulanabilecek bir rutinin en doğru parçası... Sıktıktan sonra ciltte sulu değil de nemli bir his bırakıyor.

Kokusu asla ağır değil, klasik Dr. Hauschka kokusu var bütün ürünlerde... Doğal ama itici olmayan, daha çok lavanta/biberiye vs. ağırlıklı bir kokuları var.

Normal fiyatı 80 TL, ben %25 indirimle 60 TL'ye almıştım. Fiyat konusu biraz sıkıntılı ama Dr. Hauschka yurt dışında da pahalı hatta buradaki fiyatlara çok yakın satılan bir marka... %70 - %95 organik içerikten söz ettiğimiz için şahsen bu fiyatları anlamsız bulmuyorum.

Çok çok kaliteli ve temizlik ve sakinlik hissini sonuna kadar veren bu toniği açıkçası en hassas ciltlere bile tavsiye ederim.

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!