Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Dr. Hauschka Temizleme Sütü

16 Mart 2013 Cumartesi

Dr. Hauschka Temizleme Sütü

Merhaba...

Bugün cilt bakım rutinimin bonus parçasını anlatmak istiyorum. Ben kendisinden yılda 1 tane muhakkak bitiriyorum ve çok seviyorum.. :)


Kışın makyajımı temizleme sütleriyle çıkarıyorum, 2-3 yıldır da Dr. Hauschka temizleme sütünü kullanıyorum. Soğuk havalarda cildimin belli bölgeleri ciddi anlamda kuruluk yaşıyor, çene bölgesi ve yanaklarım fena halde geriliyor, bu bazen canımı yakıyor. Ben de daha fazla gerginlik yaşanmasın diye böyle yumuşak ve hassas bir temizleyiciyle problemi en aza indirmeye çalışıyorum. :)

Aslına bakarsanız ara ara denediğim ve daha önceden kullandığım temizleme sütlerinden biraz farklı bir yapısı var. Baya baya katı, krem formunda... Put gibi duruyor şişede, akması bulaşması falan kesinlikle yok. Losyon tarzı akışkan sütlere alışığız genelde, bu tamamen bambaşka... :)

Temizlemesi ciddi ciddi güzel, kurutmadan, incitmeden ciltteki tüm makyajı temizliyor. Makyajdan arındırıyor güzelce ama bu demek değil ki; tamam artık, cildiniz tertemiz... Hayır, ardından köpük ya da jel temizleyiciyle ya da bir tonikle iyice silmek gerekiyor. Nitekim tonikle temizlediğinizde pamukta hala kalıntı buluyorsunuz, temizleme sütlerinin amacı zaten makyajı yumuşatmak, temizleyicilerin bir anda cilde hücum etmesini engellemek...

Kokusu rahatsız etmiyor asla, hatta ben beğeniyorum bile diyebilirim. :)

Daha önce burada bahsettiğim Dr. Hauschka yüz toniği gibi NaTrue sertifikalı, organik tarımla elde edilmiş.

Normal satış fiyatı; 70 TL, ben %25 indirimle 52 TL'ye almıştım. Daha önce bahsettiğim gibi, ben Dr. Hauschka ürünlerinin fiyatlarını hakettiğini düşünüyorum. Kuru, normal ve karma cilt sahiplerine öneririm. Yağlı ciltlerin de kullanımında herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmesem de yine de önermiyorum. GNClerde bulabilirsiniz.

Sevgiler...

2 Yorum:

Adsız dedi ki...

gnc mağazalarında bulamıyorum internetten de almak istemiyorum. nerden alabilirim başka bildiğiniz bir yer varmı?

hazine kutusu dedi ki...

Merhaba...

Açıkçası her GNC'de bulunmuyor Dr. Hauschka ürünleri, ben belli başlı bazı ürünlerine Cevahir mağazasında rastladım, onun dışında Kanyon mağazasında da oldukça fazla çeşit gördüğümü hatırlıyorum. Genelde e-store yoluyla alıyorum alacaklarımı, çünkü büyük indirimlerin çoğu e-store'da yapılıyor... Mağazalardaki indirimler Gold kart haftası indirimleri oluyor ve yalnızca %20 oranında...

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Sevgiler...

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!