Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Dr. Hauschka Temizleme Kremi

17 Mart 2013 Pazar

Dr. Hauschka Temizleme Kremi

Merhaba...

Dr. Hauschka'nın temizleyicilerinden belki de en ilginci olan temizleme kreminden söz etmeyi istiyorum bugün...


Bu kremin ilginç olan yanı; peeling etkili bir temizleyici olmasına rağmen ciltte sürterek ya da dairesel hareketlerle kullanılmaması... Dr. Hauschka'ya ait olan "press and roll" yani en doğru çeviriyle "bastır ve yuvarla" tekniğiyle olabildiğince yumuşak ve hassas hareketlerle uygulanıyor.

Dr. Hauschka, cilt temizliğinden zevk almayı, bunu biraz oyuna/keyfe dönüştürmeyi hedefleyen, sakin ve geniş vakitli bir marka anlayacağınız... :)

Mevzuyu daha iyi anlamak için aşağıdaki kısa videoya bir göz atabilirsiniz.Ben geçen seneden beri kendisiyle oldukça haşır neşirim, kesinlikle hayatım boyunca kullanmayı istediğim bir temizleyici... Çünkü hem peeling yapıyor, hem nemlendiriyor, hem de onarıyor. Onarıcı etkisini özellikle çıkmaya meyleden sivilceler üzerinde gözlemledim. Ayrıca daha aydınlık bir cilde kavuşmama da vesile oluyor.

Yapısı yağlı, ardından başka bir temizleyici kullanma ihtiyacı hissedilebilir. Ama ben etkisini yitirmemesi adına yalnızca tonik uyguluyorum. Cildi yumuşacık bırakıyor, bu yağlı yapıyla zaten tamamen nemli his amaçlanmış.

En can alıcı yanı ise kokusu, inanılmaz kötü bir kokusu var! Bazen midemi bulandırıyor, o derece... :) Üstelik temizleme işleminden epey sonraya kadar da geçmiyor bu koku... :) Tuhaf bir ot yemeği gibi, cidden alışık olmadığımız cinsten... Ama açık konuşmak gerekirse, benim zerre kadar umrumda değil bu koku! Çünkü bana sağladığı temiz, aydınlık ve nemli cilt bu kokuya dayanmamı sağlıyor.


İndirim zamanlarında stokladığım, bayıldığım bir ürün!

Normal satış fiyatı benim hatırladığım kadarıyla 50 TL idi ama şuan baktığımda 60 TL gibi bir rakamla karşılaştım. Zam gelmiş olmalı, çünkü ben 3 al 2 öde kampanyasıyla 3 tanesini 100 TL'ye almıştım.

Kuru/normal ve hassas ciltli herkese tavsiye ederim. İndirim zamanlarında kaçırılmaması gerekiyor. :)

Sevgiler...

1 Yorum:

Şebnem Kayaol dedi ki...

Merhaba çok gzel bir ürüne benziyor, özellikle cildiniz deki etkileri çok iyiymiş sanıyorum, fakat koku kokusunda çok hassasım şans verebilir miyim bilemedim şimdi:)

www.alisverismakyaj.blogspot.com

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!