Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Dr. Hauschka Lavantalı Banyo Yağı

25 Mart 2013 Pazartesi

Dr. Hauschka Lavantalı Banyo Yağı

Merhaba, herkese mutlu bir hafta diliyorum... :)

Banyoda keyif yapmayı ne kadar severiz değil mi biz kadınlar? Gerçi vaktimizin azlığından şikayet etsek de, yine de bir yolunu bulup olabildiğince uzun banyolar yapmaya çalışıyoruz... :)

İşte bu banyoların bence en güzel yanı Dr. Hauschka Lavantalı Banyo yağı ... :)Banyo yağı demek ne kadar doğru bilemiyorum (orjinali Dr. Hauschka Lavender Bath), çünkü suyla karıştığı zaman hiçbir yağ özelliği kalmıyor. Tamamen çözünüyor ve bulanık bir su halini alıyor... Ama yine de banyo yağı diyebiliriz, şişede bildiğimiz yağ yani, daha uygun bir ifade bulamayız sanırım. :) Zaten verdiği o nemli his, her şekilde yağ olduğuna delil...

Kendisi benim kurtarıcı ürünlerimden biri, birçok derde deva, iyileştirici ve onarıcı bir güç...

Peki ben bu şifa kaynağını nerelerde kullanıyorum:

- Küvete döküp 10 - 20 dakika arasında içinde bekliyorum ve sakinleştirici etkisinden faydalanıyorum. Kendime getiriyor, çakralarımı açıyor... :)) Lavantanın kokusu bir yandan, yağın dokusu bir yandan, çok rahatlatıcı bir etki yapıyor.

- Manikür/pedikür suyuma döküyorum. Çok güzel yumuşatıyor cildi, bakım yapıyor. Haftada en az 2 kez bu şekilde uyguluyorum. Tırnak etlerimin ve topuklarımın sertliğini söküp alıyor.

- Fırçalarımı temizlediğim karışımın içine döküyorum. Temizleyicilerin fırçalarıma vereceği hasarı minimuma indiriyorum. Kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim. Üstelik lavanta kokusu uzun süre üzerinde kalıyor. :)

- Son olarak söyleyeceğim şeyi hiçbir yerde duymanıza imkan yok. Eğer bağırsak rahatsızlığınız varsa, kabızlık, şişkinlik vs. hemen bundan bir tane edinin ve ne kadar iyi geldiğini görün... :) Bir leğene ya da size hangisi uygunsa 2 kapak dolusu yağı 5 litre kadar suyun içine koyun ve içine oturun, yarım saatten az oturmamaya çalışın ve inşallah sıkıntınızdan kurtulun... :) Denenmiş, onaylanmıştır.

Bu arada lavanta kokusu diyorum ama şişeden kokladığınızda çok ağır, felaket kötü... Ama uygulama esnasında o kadar yoğun değil, çok hoş... Bunu da belirtmek istedim.

Ben indirimle 34 TL'ye almıştım sanırım, ya da o civarlarda... Ücretine değdiğini söyleyebilirim, diğer Dr. Hauschka ürünleri gibi...

Sevgiler...

1 Yorum:

kozmetikperisi dedi ki...

Cok guzel bir yaga benziyor gule gule kullan:)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!