Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Garnier BB Cream Yorumum - Karma ve Yağlı Ciltler İçin

13 Kasım 2012 Salı

Garnier BB Cream Yorumum - Karma ve Yağlı Ciltler İçin

Merhaba...

Garnier'den çok güzel bir paket aldım geçenlerde... Karma ve yağlı ciltler için çıkarılan BB Cream'i göndermelerine öyle sevindim ki, aynı günün sabahında markette görüp acelem olduğundan gidip inceleme fırsatı bulamadığım için üzülmüştüm ve eve geldiğimde kendisinden 2 adet bulunca elbette çok şaşırdım. Acaba erdim mi? :D Çünkü böyle bir paket geleceği önceden haber verilmedi bana, bu nedenle diyorum şaşırdım diye... :)

Paket içeriği şu şekilde;


Paketten ayrıca bir de CD çıktı ama bilgisayarım netbook olduğundan açıp bakamadım, müsait bir bilgisayar bulduğumda inceleyeceğim.

Boyanın rengine annem bayıldı, zaten kendisi Color Naturals serisinin saç boyalarını kullanıyor ve rengi; çikolata kahve...

Bir diğer ürün, Saf&Temiz 3'ü 1 Arada... Yedeğim geldiği için nasıl mutlu oldum, anlatamam... :) Yazısı için buradan buyrun... :)

Bana gönderilen BB kremler 2 renk; light ve medium...
Yorumlarıma geçecek olursam;

Benim gibi orta (açık ve buğday arası ama açığa daha yakın) cilt rengine sahip olanlar için ne yazık ki 2 renk de çok uygun değil, en azından ilk 1-2 saat için, çünkü daha sonra ciltle bütünleşen hafifleyen bir yapıları var. Ama açık ve tam buğday renkli cilt sahipleri için son derece uygun...

Normal ciltler için olan Garnier'in ilk çıkarmış olduğu BB krem kuru ciltlerde bile yoğun bir etki bırakıyordu, oldukça nemlendirici bulduğum için kışa saklamıştım. Garnier, nemlendirme olayına ciddi bir önem veriyor olmalı ki her ne kadar karma ve yağlı ciltler için olsa da ve parlama yapmasa da bu seri de iyi bir nemlendirme sağlıyor. Dediğim gibi herhangi bir parlama olmadı bende, bilhassa alnımın ve burnumun 5-6 saat sonraki halini görmek için sabahtan sürüp dışarı çıktım ve geldiğimde azıcık bir glow görünümden ötesi yoktu. Yani asla parlak ve yağlı değil ama sağlıklı bir ışıltı diyebilirim. Tamamen mat olmaması şu yönden iyi, gözenek görünümü çok aza iniyor. Yani tam bir matlık değil de mata yakın, temiz bir cilt bulmanız mümkün... Benim gibi iri gözenekleriniz varsa zaten mat ve pudralı ürünlerden uzak durmanız şart, yoksa en azından bir deneyip cildinizdeki duruşunu test edebilirsiniz.

Akışkan, su gibi, nefis bir yapısı var. Yaymak, yedirmek öyle kolay ki, cilt yüzeyinde kayıyor adeta... Kapatıcılığı da bu ince yapısı nedeniyle biraz az ama kat kat sürmeye de müsait... 

Koku konusu da sizi çok mutlu edecek, zira varla yok arası bir kokuya sahip, asla rahatsız etmiyor, varlığı duyulmuyor bile... :) Diğer versiyona kıyasla muhteşem bir koku bile diyebilirim. Çünkü ben cilt ürünlerinde koku sevmiyorum ve biliyorsunuz diğer versiyon epeyce parfümlüydü.

Tüpün ağız kısmı gördüğünüz gibi incecik ve uzun... Akışkan olduğu için kontrollü kullanalım diye mi yoksa estetik olsun diye mi, hiç anlamadım. Çünkü bence ikisi için de olamaz. Bazen kapağı bir açıyorum fışkırarak çıkıyor ve pek estetik bulduğumu da söyleyemeyeceğim. :) Ama tüpün kapakla kapalı hali (ince uzun hali) oldukça güzel, orası da ayrı konu... :)

Severek kullandığım bir ürün oldu, son zamanlarda elim sık sık kendisine gidiyor. Bazen ikisini karıştırıyorum ama daha çok light rengini kullanıyorum.Medium;


light;Kısaca ben beğendim. BB krem arayışında karma ve yağlı ciltlere tavsiye ederim, ben de bittikçe alırım. :)

Yöntem PR'a ve Mustafa beye çok teşekkür ederim.

Sevgiler...


Basın ürünüdür.

3 Yorum:

melodram dedi ki...

Bugün elime aldım ama Nivea'nın BB kremini önerdiler. Fotoğraflarda fena durmuyor aslında :) Neyse artık bir daha ki sefere.:)

oylesine biri dedi ki...

bence uç daha iyi olmuş diğerinde yayılıyordu alırken

Adsız dedi ki...

mrb bende bunu uzun zamandr kullaniyrm fakat benin cildm fazla yagli sanirm cunki surdktn hemen sonra pudrlyrm ama ginede 1 saat dayanmyr sikca pudra kullanincada cok puslu oluyo pudram flormar ya napablrm bilmiyrm yardmci olursn sevinirm

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!