Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: La Roche-Posay Toleriane Ultra Krem

6 Mayıs 2012 Pazar

La Roche-Posay Toleriane Ultra Krem

Merhaba...

Bu kış kremlere doyamadık değil mi? Kış bitti, ben hâlâ doyabilmiş değilim gerçi... :) Sürekli deneyecek ve blogta iyisiyle kötüsüyle paylaşacak krem arıyorum, sanki elimde bir depo ürün yok da yeni şeyler deniyorum... Ne yapacaksam artık, deli miyim acaba?

Bugün bahsini etmek istediğim krem, hassas ciltleri anında ve uzun süreli rahatlatıcı, nemlendirici ve yatıştırıcı özellikleri olduğu iddia edilen; La Roche-Posay Toleriane Ultra... Durun, hemen panik yapmayın... Ben bu markanın hassas cilt konusunda tam ehil olduğundan şüphe etmiyorum elbette, zira başka ürünlerini de kullanıyorum. Ama yine de ultra hassas ciltli kardeşim üzerindeki denemelerim sonucunda pek etkili olmadığını söyleyebilirim.Önce kardeşimde denemeyi istemem; kendisinin hassasiyet konusunda erişilemeyecek bir rütbesi olmasından ve markanın da iddiasının bununla örtüşmesinden ileri geliyor... Onda pek işe yaramadığını gördükten sonra benim cildimin hassas dönemlerinde nasıl bir etkisi olduğunu görmek istedim. Bunun da en iyi yolu, epilasyondan sonra kullanmaktı doğal olarak... İşte krem burada güzelliğini gösterdi, çünkü epilasyondan sonra cildim çok felaket bir hâl alıyor ve düzelmesi haftalarıma mâl oluyordu. Epilasyonun ardından kür halinde bu kremi sürdüğümde eskiye nazaran %60 oranında "daha çabuk düzelme/iyileşme" gözlemledim. 2 kere bu şekilde yoğun olarak, her gün de normal seyrinde bir uygulama yaptım ve epilasyon hasarı 3-4 gün içerisinde giderildi. Cildimin sivilcelenme ivmesi düştü, sivilce izleri bile yavaş yavaş azalmaya yüz tuttu.Pompalı tasarımı hijyenik ve zahmetsiz... Kapağı yok, çevirerek açılıp kapatılıyor. Ama siz her kullanımdan önce ağız kısmını şöyle hafiften bir silin, toz vs. kalıntıları cildinize sürmüş olmayın...

Kokusu yok. Akışkana yakın, yumuşacık bir yapısı var. Kuru ciltlere daha uygun olduğunu düşünüyorum, çünkü alında ve burunda parlama yapıyor.

Sevdiğimi söyleyebilirim, benim dönemsel hassasiyetlerim için son derece yeterli bir krem... Tavsiye ederim.

Sevgiler...


Basın ürünüdür...

1 Yorum:

berrin dedi ki...

eczanelerde en çok satan nemlemdirici la roche posay mış ben de en yakın zamnda alıp kullanmak istyrm iyi günler de kullan...
http://berrinnsbeautybag.blogspot.com/

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!