Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Kokucuk: Kokular Diyarına Yolculuk!

24 Mayıs 2012 Perşembe

Kokucuk: Kokular Diyarına Yolculuk!

Merhaba...

Sevgili Vedat beyin, yani Kokucukların babasının nezaket gösterip bana yolladığı numunelerle ilgili bir şeyler yazayım istedim...

Bana gelenler; yasemin, ylang ylang, sandal ağacı, vetiver, hanımeli, amber, ambroxan, beyaz misk, lavanta, dihydro myrcenol, leylak, gardenya, kavun, bal, kahve ve çikolata...

Hepsi kendilerine has kokular elbette ama ben en çok; misk (ki parfümlerde de çok severim kendisini), çikolata, kahve, bal ve yasemini sevdim. Gurme notaları normalde uçuk bulurum ama kahve ve çikolatayı karıştırıp elde ettiğim kokuya aşık oldum diyebilirim. :)

Daha önce vanilyalı kokucuğu kullanmıştım, o apayrı değerlendirilecek bir kokuya sahip, sonuçta vanilya! :)


Kokucuk notaları; meyveli, odunsu, çiçekli, hayvansı ve gurme olarak çeşitli kategorilere ayrılıyor. Her bir koku, insana çocukluğunda ya da herhangi bir zaman diliminde yaşadığı bir olayı, anıyı vs. hatırlatmakta birebir... :)

Duyguları ve anıları harekete geçirmek, mutluluğunuzu pekiştirmek için bir fıs yetiyor! Koca bir hafta boyunca çalışıp bütün bir haftasonunu pijamalarınızla geçirdiğinizde size eşlik edebilecek daha keyifli bir yoldaş bulamazsınız... :)


Bilgilendirme;

Kokucuk, koku sevgisi ile yola çıkmış ve sadece satış yapmayı değil, koku ve kokulu ürünler konusunda bilgi ve bilinci arttırmayı amaçlayan ticari bir oluşumdur. Amacı, karmaşık bir dünya olarak görülen parfüm dünyasının temel ögeleri olan parfüm notalarını basite indirgeyerek kullanılabilir hale getirmek, bu yolla da koku duyusu konusunda bilgi ve bilinci arttırmaktır.
 "Kokucuk" markası, kokucuk satışının yanısıra eğitim, yayıncılık, atölye, seminer, konferans ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.
Bu çalışmalar düzenli olarak gerçekleştirilebildiği gibi, özel talep üzerine de hizmet verilebilmektedir.
 Eğitim, yayın, atölye çalışması, seminer, konferans ve danışmanlık konusundaki taleplerinizi kokucuk@kokucuk.com adresine e-posta ile, 0212 2938488 numaraya faks ile veya measi saatleri içinde 0212 2450654 numaraya telefon ile iletebilirsiniz.


Kokucuklara www.kokucuk.com internet sitesinden online alışveriş sistemiyle ve www.facebook.com/vedatozankoku adresinden Vedat beyle iletişime geçerek edinebilirsiniz. Her bir kokucuk 35 ml. ve fiyatları 9.50 ve 14.50 TL arasında değişiyor.

Bence herkes kendine uygun kokuyu "kokucuk"lar içinde rahatça bulabilir, yazılanları abartılı bulanlar denedikten sonraki hislerini benimle paylaşırsa mutlu olurum. :)

Sevgiler...

3 Yorum:

alice dedi ki...

çok faydalı bir yazı olmuş, ben de çok merak ediyordum bu kokucukları.. =)

Adsız dedi ki...

oooo süper cikolatali kokuya bayilirim özellikle : )

Glow Twist dedi ki...

Ben de çok merak ediyorum bu kokucukları.

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!