Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Chanel Rouge Allure Incognito 82

3 Mayıs 2012 Perşembe

Chanel Rouge Allure Incognito 82

Merhaba...

Uzun zamandır yorumlanmayı bekliyor bu güzel ruj, ancak şimdi vakit bulabiliyorum...

Efendim, ben kendisini ayıla bayıla kullanıyorum... Bu rengi almakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi de her geçen gün bir kez daha iyi anlıyorum. Dudak renginden, tenine yakışıp yakışmayacağından habersizce moda ya da kült renkler peşinde koşan biri hiç olmadım zaten... :) Hee, moda renkler de yakışır bana, orası da ayrı mesele tabi... :))) Ama demek istediğim, herkes başkasında gördüğü rengi değil de kendinde güzel duracak rengi seçerse hem kendisi için hem de çevresi için hayırlı bir iş yapmış olur kanaatindeyim... :)Ruja gelecek olursam; son derece doğal, kahverengi ile mürdüm arasında gidip gelen ve istendiği kadar yoğun olan bir renk... Dudağım kendinden renkli olduğundan çala kalem sürmüyorum hiç bir renkli ruju zaten... İhtiyacıma yönelik, gerektiği ölçüde, kimi zaman sadece yumuşak tek bir kat uyguluyorum, kimi zaman 2-3 kat uygulayarak güzel bir vurgulama yapıyorum.

İçinde yoğun simler var, bir ruja göre azıcık fazla buldum diyebilirim... Ama dudakta eriyip gitmiş gibi belli belirsiz ışıltılar halini alıyorlar... Sürümü çok rahat, kremsi olduğundan kayar gibi sürülüyor... Kokusu hafif parfümlü ama beni rahatsız etmedi. Nemlendirmesini vasatın biraz üstünde olarak tarif edebilirim, Chanel'in diğer bir ruj koleksiyonu olan Coco Rouge kadar iyi değil nemlendirmesi... Bilemiyorum, yeterli bulmadım şahsen...

Tasarımı harika, göz kamaştırıcı! Lüks bir ruja para verecekseniz daha lüks tasarımlısını bulmanız çok zor, Guerlain rujlar hariç... :) Ama aralarında neredeyse 2 kat fiyat farkı var... Pahalı ve çok çok pahalı olarak tanımlayabilirim yani... :))

Aşağıda farklı ışık ve ortamlarda çekilmiş resimlerini görüyorsunuz;
Açıkçası ben rengini ve dokusunu çok beğendim, tavsiye ederim...

Sevgiler...

1 Yorum:

Ayşen Aynadakikedi dedi ki...

güle güle kullan canım bende de bir tane ruj allure var =)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!