Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Bodysol SOS Onarıcı Dudak Bakım Stiği

6 Mayıs 2012 Pazar

Bodysol SOS Onarıcı Dudak Bakım Stiği

Merhaba...

Bugün bahsetmeyi istediğim ürünün cilde olan etkilerinden önce, ambalajının Türkçe'ye olan özeninden ve saygısından söz etmeyi istiyorum... Alt tarafı bir dudak bakım stiği denmemiş, önemsenmiş... Türkiyeli kullanıcılarına değer veren firmaları ne kadar başımız üstüne çıkarsak azdır, çünkü ülkemiz bu kadar büyük bir pazar payına sahipken, yıllardır bu piyasada olmasına rağmen bir sürü büyük(!) firma Türkiyeli kullanıcılarına hâlâ basit etiket sistemiyle hizmet verdiğini sanıyor. Ama biz bunun ayırdına varıyoruz canlarım, görüyoruz o etiketleri kaldırdığımızda nüfusu bizden çok daha az olan ülkelerin bile diline nasıl saygı duyulduğunu ama yükselen değer Türkçe'nin nasıl göz ardı edildiğini! Bu konuyu başka şeylere de bağlamak mümkün elbette (İslam ve Türkiye düşmanlığı vs.) ama kafa karıştırmaya lüzum yok!

Bakın şimdi şu resimlere;Adamlar kutusundan ambalajına her şeyi Türkçe yazmışlar, tabiki bu özenin altında Türkiye distribütörünün emeği var. Distribütör denen şeyin ne denli önemli olduğunu da buradan rahatlıkla görebiliriz... Bazı kısır hesap peşinde koşanlara ve baştan savma iş yapanlara örnek olmalı!

Omega Pharma (ki kendisinin genel merkezi Türkiye'de bile değil, Belçika'da) Türkiye yetkililerine yürekten bir teşekkür etmek isterim. Bu nasıl bir saygı ve önemsemedir arkadaşlar? Bu konuda cidden tebrik ediyorum her birinizi ayrı ayrı... :)

Şimdi konumuza dönersek, bu bakım stiği Vanilya Club'tan çıkmıştı. O günden itibaren de düzenli olmasa da iki günde bir muhakkak kullanıyorum. Son derece temiz bir içeriğe sahip, hemen hemen hepsi bitkisel (3. resme bakabilirsiniz). Hoş bir kokusu var, hindistan cevizi gibi sanki, tatlı tatlı... :)

Nemlendirmesi de iyi, kış boyunca çok güzel korudu dudaklarımı... Yazın daha sık kullanmayı düşünüyorum, zira gördüğünüz gibi UVA ve UVB güneş filtreleri içeriyor. Güneşin zararlı etkilerinden en çok dudakların etkilendiğini düşünürsek, yazın kullanilabilecek en iyi bakım stiği diyebiliriz.

Ücreti de çok makul ölçülerde, 8,5 - 10 TL arasında değişiyor. Hemen hemen her eczanede bulunuyor, ulaşılması zor da değil...

Tavsiye ederim.

Sevgiler...

2 Yorum:

esther' dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

Çok güzel anlatmışsınız sizden başka anlatan yok sağolunn :)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!