Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: L'Occitane Şakayık Çiçeği Serisi Ruj 04 Tourbillon

11 Nisan 2012 Çarşamba

L'Occitane Şakayık Çiçeği Serisi Ruj 04 Tourbillon

Merhaba...

Uzun zamandır yorumlanmayı bekleyen milyonlarca üründen birini daha huzura erdirmek istiyorum. :)

L'Occitane'ın sezonel çıkardığı makyaj ürünlerinden biri olan bronzerı daha önce anlatmıştım. (Yazıya ulaşmak için tıklayın)

Şimdi ise yalnızca 2 rengine ulaşabildiğim, tarzım olmadığı halde "seriden bir tane rujum olsun" diyerek satın aldığım 04 numaralı, tourbillon isimli, "vişne çürüğümsü" renkli ruju anlatmak istiyorum...

Fena can yakan bir renk gibi dursa da, tek katla son derece yumuşak, hatta yarı saydam sayılabilir... Ama birkaç kat geçerseniz oldukça yoğun bir renk halini alıyor. Ben çoğu kez yalnızca değdirmek suretiyle sürüyorum, doğal ve hafif bir kırmızı elde ediyorum. Altına muhakkak bir balm ya da ruj bazı sürmek gerekiyor, çünkü dudak çizgilerine dolabilen, her bulduğu gediğe girmeye çalışan bir ruj kendisi... :) Göze batmayan ama belli de olan simleri var, sim bile sayılamaz aslında, simcikler... :)

Kokusu muhteşem, şakayık çiçeği bu kokuyu veren, tek kelimeyle; mis! :) Bu rujda en sevdiğim şey bu koku işte... :) Sabunumsu bir koku, deterjan gibi... Muhtemelen herkes sevmeyecektir. Çünkü rujda daha tatlı, şekerli kokuları severiz biz... :) Ama ben yine de sevdim.

Yapısı biraz sert gibi ama sürmeye başladığınız anda dudağın ısısıyla kayıp gidiyor. Sürdükten sonra hemen dudakları birbirine yapıştırıp yayma hareketi yapılmazsa iyi olur, çünkü komut almış gibi dudak kenarlarına ve dudak içlerine doğru kayma yapıyor. Ama sürdükten sonra 10 dakika beklerseniz dudağa yerleşiyor ve kalıcılaşıyor. Sheer bir başlangıcı var ama 10-15 dakika içinde yarı yarıya matlık kazanıyor.


2'şer kat sürülmüş olarak farklı ışıklardaki görünümleri;

L'Occitane'ın sitesinde şuan diğer makyaj ürünleri satışta ama ruj ne yazık ki yok. Belki mağazalarda bulunabilir, bulursanız muhakkak deneyin derim. Ben de rastlarsam yedeklemeyi düşünüyorum, çünkü cidden çok sevdim. :)

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!