Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: The Balm - Balms Away Göz Makyaj Temizleyici Balsam

10 Nisan 2012 Salı

The Balm - Balms Away Göz Makyaj Temizleyici Balsam

Merhaba...

Aşağıda görmüş olduğunuz şeyi çok isteyerek, merak ederek aldım, kullanmayı bilmediğim için gıcık oldum, öğrendiğimde ise göz makyaj temizliğim için en güzel alternatif olarak daimi alınacaklar listeme ekledim. :)
Kendisi katı bir yağ adeta, içeriği temiz ve besleyici bir balsam... Parmak ucumuzla alıp 30 saniye kadar dairesel hareketlerle uyguluyoruz ve sonrasında bir temizleme pedi, pamuk ya da ıslak mendille siliyoruz. Kullanımı biraz zahmetli ama ardından sağladığı bakım uğruna o zahmete katlanılır inanın bana... :)

A, C ve E vitaminleri içeriyor ve cildin erken yaşlanmasını önlüyor, serbest radikalleri nötralize etmek için istisnai bir antioksidan koruma sağlıyormuş... Açıkçası bunu hissetmemek imkansız, hislerim ve gözlerim bana oyun oynamıyorsa düzenli kullandığım süre zarfında benim o kupkuru göz altlarıma nemlendirici kullanma ihtiyacımı tamamen ortadan kaldırdı, ki kuruluktan dolayı meydana gelen ince kırışılıklarım mevcuttur benim, o kırışıklıkları açtığını görüyorum, üstelik nemlendiricisiz...

Yağlı ciltlere önermiyorum, çünkü temizledikten sonra ciddi oranda bir parlama ve yağlı görünüm oluşacaktır. Hatta hatta aralıksız kullanımlarda o minik yağ bezeleriyle bile burun buruna gelinebilir. Ama kuru cilde sahip olanlara gözüm kapalı önerebilirim. Nemlendiriciye ihtiyacınız olmadığını görünce çığlık atmayın sakın... :)

Boyutu 64 ml. Büyük sayılabilir, en azından su formunda bir ürün olmadığından, yani ne kadar kullanacağınızı kestirebilmeniz açısından ve dolayısıyla ziyan olma riskinin azlığı sebebiyle bitirmeniz uzun zaman alabilir.

Bioderma Sensibio H2O ile birlikte, ihtiyacıma ya da kafama göre dönüşümlü kullanacağım bir temizleyici artık Balms Away, kendisine 10 üzerinden 9,5 veriyorum. Yarım puanı da zahmetli temizleme işleminden kesiyorum. :)

İçinde; parabenler, sülfatlar, sentetik koku ve boyalar, pitalikler bulunmuyor. Bu devrin kozmetik sektörünün canavarlaşmış kimyasal tutkusuna bakınca, oldukça tatmin edici bir içeriğe sahip... Eee zaten The Balm güvencesi böyle bir şey!


Sevgiler...

6 Yorum:

MakeupAddict dedi ki...

Güle güle kullan canım. :) Ben de bunu merak ederek almıştım - hatta blogda da reviewladım - ama açıkçası ben sevemedim. Herhalde kullanmayı beceremiyorum ben. :( Çünkü benim dışımda seveni çok...

hazine kutusu dedi ki...

Ben de kullanmayı tam bilmiyorken hiç sevmemiştim ama Youtube'daki videoları izledikten sonra tamamiyle öğrendim ve sevdim. :)

Karbeyazın MakyajDolabı dedi ki...

bu ürün hakkında çok tereddüt yaşadım ama almamaya karar verdim pek bana göre değil sanırım :/

hazine kutusu dedi ki...

Canım senin cildin hatırladığım kadarıyla hassas ve karma/yağlıydı, değil mi? Göz altların da öyleyse kullanman doğru olmaz sanırım.

Xoxo dedi ki...

the balmı sevıyorum ama bezecıklerdn korkuorum cunku normal bı cıldm var ozaman bıodermaya devm benım ıcın:)

Unknown dedi ki...

sevgili hazine kutusu bu urunle ılgılı yazıdaki temiz içerik,güvenilir balm ürünü,tatmin edici içerik yorumlarını editlersen cok daha saglıklı olacak cunku belli ki içerik okuma konusunda pek bilgili degilsin ve bu yazını okuyan braz içerik veya kimya donanımı olan her ınsan nasıl boyle yazabılmıs bu urune dyordur emınım bu üründe mineral yag paraffinium ve petrolatıum var tum bunlar petrol turebı gozeneklerı tıkayan toksik maddde emilimini artırıp kansere yol acan maddeler ve ıcerık lıstesının basında gelıyor bunlar yanı oranları da hayli yüksek!!! bu cok mühim bir bilgi bunları ıceren resmen petrol urunu olan bi ürüne temiz içerikli demen okurlarını ve tüketiciyi direkt yanlış bilgilendırıyor sen lütfen ama lütfen içeriğindeki bu maddelerınde bulundugnu ıcerıgın masum ve temız olmadıgını editleyen yazını ekle lutfen senden ve saglıgmıza duyarlılıgından rıcamdır sana bu yorumu degerlendırecegın konusunda guvenıyorum bilmemek asla kabahat degıl sadece ogrendıkten sonra göz yummak olmamalı

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!