Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: The Balm - Balm Shelter Renkli Nemlendirici

18 Nisan 2012 Çarşamba

The Balm - Balm Shelter Renkli Nemlendirici

Merhaba...

Size çok severek kullandığım bir renkli nemlendirici olan The Balm - Balm Shelter'dan söz edeceğim.

Öncelikle boyutu 64 ml. son derece büyük, kocaman diyebileceğimiz bir ürün... :) Her gün kullanılsa bile en az 5 ay gider... :)

SPF 18 güneş koruma faktörü içeriyor, en az işe yarar koruma faktörü diyebiliriz ama hiç yoktan iyidir... :) Düşünülmesi bile yeter!


Kendisinden hep karma ve yağlı ciltlerin uzak durması gereken bir ürün olarak bahsedilmesine rağmen, benim gibi her şeyden nem kapan bir burun ve alna sahip bir insanda bile öyle aşırı bir parlama yapmadı. Aşırıyı bırakın, rahatsızlık verecek kadar bile değil... Hafif bir parlama, o kadar yani... :) Kuru olan yanaklarımda ise nemlendirmesini yeterli buldum. Patır kütür pullanmalar yaşıyordum daha önce, son 5 aydır falan yok çok şükür, belki o zaman deneseydim yapardı bilemiyorum... Çünkü o zaman ne sürsem pullanma oluyordu. Zaten ben artık inanıyorum ki, fabrikasyon hatası olmayan ya da kalitesi belli bir düzeyin altında olan ürünler hariç bütün ürünler sizin cildinizin zeminine göre hareket ediyor, sağlıklı bir ciltte her şey güzel duruyor.


Kapatıcılık beklemediğimden dolayı, yani akne, sivilce vs. sorunlarım olmadığı için, yalnızca burnumdaki siyah noktalara özel fondöten kullandığımdan, bu konuda fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Ama ten rengimde gözlemleyebildiğim kadarıyla vasatın biraz üzerinde bir kapatıcılığı var. Zaten sürdükten birkaç dakika içinde gözünüz yeni renge alıştığı için anlamak zor oluyor. Ciltle güzel bütünleşiyor, kalıplaşmıyor, doğal duruyor.

Ayrıca eklemem gerekirse, bu tür ürünlerden kapatıcılık beklememek gerekiyor, sadece renk düzenleyici olarak bakılmalı...

Çoğu zaman yüzümde yalnızca kendisiyle gezmelere tozmalara gitmişliğim de çoktur hani, öyle de güzel bir öz güven veriyor insana... :)) Yapısı ve ciltte bıraktığı güzel doku açısından söylüyorum bunu tabi, aslında dışarıdan bakanlar sizin yüzünüzde yalnızca kulaklarınıza kadar uzanan bir tebessüm gördükleri zaman güzelliğinizden emin oluyor. O nedenle, ne olursa olsun hep tebessüm edin, hem bu sayede yüz kaslarınız da çalışmış olacak ve erken yaşlanma riskiniz azalacak... :)


Bendeki rengi 3 renkten 2. olan, yani light/medium... Önceleri biraz koyu geldi açıkçası, keşke en açık olanı alsaymışım diye düşündüm ama sonra yaz geliyor diye vazgeçtim. Kışın belki açık olanı alır, kullanırım diyeceğim ama kışın çatır çatır kuruyan cildime yetmeyebilir. Artık duruma göre karar vereceğim. :)

Kokusu, diğer bir çok fondötene ve benzeri ürünlere göre hafif hatta yok sayılabilir. Ben böyle zemin ürünlerinde hoş kokuyu bile sevmiyorum, o nedenle de çok sevdim kendisini...

Kapatıcılık beklemeyenler ama "cildime de bir dokunuş olsun" diyenler, yazın kullanabileceği hafif bir ürün arayanlar için hem uygun fiyatıyla hem de kaliteli içeriğiyle The Balm - Balm Shelter çok iyi bir seçenek olacaktır, tavsiye ediyorum. :)

Sevgiler...

7 Yorum:

Gamze dedi ki...

guzel bır urun :) ben de severek kullanıyorum ama haftada 1 ya da 2 kez sıra gelıyor :)

Adsız dedi ki...

Fiyatı nedir acaba?

hazine kutusu dedi ki...

Fiyatı 40 TL ama Gratis'lerde çok sık indirim oluyor. Ben bunu %50 indirimle 20 TL'ye almıştım. :)

Adsız dedi ki...

Mat bir bitisimi var

Adsız dedi ki...

Yağlı Cilt için uygunmu

Meryem İmamoğlu dedi ki...

Adsız;

Açıkçası mat bir bitişi yok ama yağlı ciltler için uygun olduğunu söyleyebilirim. Yağsız bir formüle sahip değil ama aşırı yağlandırma da yapmıyor bence. Yine ciltten cilde değişir tabi. :)

Adsız dedi ki...

Tamam teşekkür ederim

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!