Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Avene Nazik Temizleme Sütü

2 Mart 2012 Cuma

Avene Nazik Temizleme Sütü

Merhaba...

Onlineeczanem.com alışverişiyle kazandığım güzel bir ürünle karşınızdayım. :) 

Elimde yorumlanmayı bekleyen milyonlarca bakım/makyaj ürünü var ama bir o kadar da yorum yapılabilecek kadar büyük (15-50 ml arası) numune ürün var. Hiç değilse aradan çıkarayım diye önümüzdeki bir kaç gün bunlardan söz edeceğim.Kendisi çok nazik bir temizleme sütü, kullandığım süre zarfında hiç bir kabalığını görmedim. :) Çok çok güzel temizliyor, temizliğin yanı sıra nemlendiriyor. Hem de öyle böyle değil, baya baya krem gibi nemlendiriyor yani... :) Ama tabi yine de bunun bir temizleyici ürün olduğunu ve nemlilik hissinin bir süre sonra azalacağını, nemlendirme işini de gerçek bir kreme bırakması gerektiğini unutmayın... Ben kuru olan yanaklarımda kullanmayı tercih ettim, çünkü alın-burun-çene üçlümde yağlanma ve dolayısıyla parlamaya neden oldu. 

İnanır mısınız bilmem ama, göz makyajımı bile çıkardım bununla ben, kullanım alanı olarak gözler belirtilmemiş olsa da, ben bir  güzellik blogu yazarıysam her alandaki kullanımını denerim arkadaş... :D Ama ciddi konuşmak gerekirse; ne yaktı ne de iritasyona sebep oldu... Tabi elbette ciddi derecede hassaslığı olan gözler için aynı şeyi söyleyemem. Ama yine de (gözleri saymazsak) hassas-kuru ciltler için çok doğru bir seçim olacaktır.

Bu üründen sonra elbette başka bir cilt temizleyiciyle tekrar yüzümü temizledim, temizleme rutinimin bir parçası ve cildimin ihtiyacı olan bir uygulama... Çünkü bu tür temizleyiciler, temizlemenin ilk adımıdır, ardından (suyla durulanan) başka bir temizleyici kullanmak gerekir.

Hassas-kuru cilt sahipleri gönül rahatlığıyla kullanabilir, tavsiye ediyorum.

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!