Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: L'Occitane Şakayık Çiçeği Serisi - Sağlıklı Işıltı Yüz Pudrası

4 Şubat 2012 Cumartesi

L'Occitane Şakayık Çiçeği Serisi - Sağlıklı Işıltı Yüz Pudrası

Merhaba...

Öncelikle üzgün olduğumu belirterek başlamak istiyorum... Çünkü yazıya konu olan harika bronzera L'Occitane'ın %50 indirimiyle sahip olmuş biri olarak, indirim bitmeden sizlere yetiştirip tanıştıramadım ve şuan itibariyle 79 TL olan normal fiyatına yükselmiş durumda... :( Ben 39 TL gibi bir ücret ödeyerek aldım, istiyordum ki sizler de gidin deneyin ve birer (hatta ikişer üçer) tane kapın ama yoğunluktan bir türlü yazamadım...

Ben L'Occitane'ı çok çok seviyorum, içeriklerine sonsuz güvendiğim bir marka... Kremlerine, temizleme sularına, toniklerine, kısacası her şeyine hayranım... Şimdi bir de makyaj malzemelerine hastayım, indirim vesilesiyle kaçar tane stokladım anlatamam... :) Şakayık çiçeği diye güzel kokan ve cildi yumuşatan bir bitkiyle geliştirmişler serinin içeriklerini, ne iyi bir şey yapmışlar valla... :)

Bugün size bronzerından söz etmeyi istiyorum. Aldığım günden beri deli gibi seviyorum kendisini, aşk yaşıyorum resmen... :)) Normalde üstteki resimde de gördüğünüz gibi ortasında şerit gibi uzanan bir sim topluluğu var. Ama sabırsız ben, alır almaz o simli yolu parmağımla sildim ve öyle kullanmaya başladım. :) Bu nedenle resimlerde o simleri göremeyeceksiniz... :)Uzun zamandır dişime göre bir bronzer fellik fellik aramama rağmen, bulamıyordum. Öyle çok marka denedim ki, çünkü buğday tenliyseniz, seçeneğiniz de çok fazla oluyor bu konuda... Her "heh tamam bu güzel" diyerek aldığımdan, sonradan soğuyordum. Ama çok şükür bu bronzerda aynı şeyi yaşamadım.


Orjinal adı "Healhty Glow", adının hakkını %100 veriyor. Ben böyle sağlıklı bir ışıltı görmedim. Tek başına bütün yüze makyaj yapılmış gibi bir etkisi var. Turuncumsu değil, tam bronz... Beyaz tende belki biraz turuncu gibi durabilir ama buğday tende net olarak o bronzluğu sağlıyor.Boyutları kocaman, 9 gr... Fırçayı diğer tarafa değdirmemek için eğilip bükülmeden, istediğiniz tarafı kullanabileceğiniz kadar geniş bir alana sahip... Veeee toz toz olmuyor... :) İşte toz ürünlerde en sevdiğim özellik, bunu gördüğüm zaman almayacağım varsa bile alasım geliyor... :)) Ecotools pudra fırçasını kullanıyorum ve çok memnunum. Gerçi ürün de benim yüzümü kara çıkarmadı sağolsun... :) Öyle iyi anlaştılar ki, ben de sevenleri ayırmıyorum. :))

Yanına hiç bir şey kullanmaya gerek yok ama yine de bir kullanım önerisi; bunu sürdükten sonra elmacık kemiklerine ve azıcık da kaş altına uygun gördüğünüz bir aydınlatıcı kullanırsanız çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. :)

Herkese mutlu bir hafta sonu dilerim. Sevgiler... :)

2 Yorum:

aycasan dedi ki...

acaba fiyatı nedir canım?güle güle kullan bu arada

hazine kutusu dedi ki...

79 TL ama ben %50 indirimle almıştım. Teşekkür ederim. :)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!