Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: H2O+ Spa El ve Tırnak Eti Ovma Kremi

29 Şubat 2012 Çarşamba

H2O+ Spa El ve Tırnak Eti Ovma Kremi

Merhaba...

Bugün, Aralık-Ocak ayı indirimlerinden birine denk gelerek aldığım bir setin içindeki ovma kreminden (scrub) söz edeyim size...H2O+ benim hiç bir ürününü kullanmadığım ama çok önceden beri aklımda olan bir markaydı. Siftahı da Boyner'den %25 indirimle (21 TL'ye), set halinde 30'ar ml.lik 5 adet el bakım ürünü alarak yaptım. İçinde bu scrub da vardı.

"Denizden gelen güzellik" mottosuyla tüketiciye (özellikle cilt sağlığına azami özen gösteren hanımlara) hitap eden, anahtar kelimesi "doğallık" olan bir marka; H2O+


Cosmopolitan Dergisi, herkesin aklına gelebilecek bir soruyu markanın başkan yardımcısına sormuş;


Bu kadar cilt bakım markası arasından neden H2O'yu seçmeliyiz? 
H2O Plus'ın formülünde koruma, yenileme ve iyileştirme özelliklerine sahip deniz botanikleri ve mineralleri bulunuyor. Deniz bitkileri tıpkı birer sünger gibi çalışarak, denizin içindeki (cildi de mükemmelleştiren) vitamin, mineral ve enzimleri emiyor. Ayrıca deniz suyu fiziksel bakımdan insan vücudunun birçok bileşeni ile neredeyse aynı. İşte bu nedenle ürünler cilt tarafından hızla ve kolayca alınıyor. Farkımızı özetle böyle açıklayabilirim; ayrıca formüllerimiz tüm cilt tiplerinin ihtiyacı olan nem dengesini sağlıyor ve cildi tümüyle yeniliyor.


Açıkçası çok tatmin edici bir cevap, sevdim seni H2O+ ... :)Şimdi scrub'a gelecek olursam, kendisini son derece yeterli bir el peelingi olarak görüyorum. Hassas ya da kuru ciltlerde nasıl bir etkisi olur bilemiyorum ama normal ciltler için dediğim gibi yeter de artar bile...

İçerisindeki partiküller hafiften can yakacak kadar sivri ve büyük, resimde de gördüğünüz gibi... Ama herhangi bir tahrişe sebep olmadığını da söylemeliyim ve zaten peeling dediğimiz şeyin de birazcık böyle olması gerekiyor. İşlemden sonra dokunmaya doyulmaz bir yüzey çıkıyor karşımıza, yumuşacık ve pürüzsüz... Üstelik tırnak etlerini de aradan çıkarması da cabası, onun için ayrıca bir bakım yapmanıza gerek kalmıyor yani... :)

Harika el kremlerini daha sonra yorumlayacağım elbette ama bu güzellik için vakit kaybetmeden bir kayıt hazırlamayı istedim.

Söylediğim gibi hassas ve kuru ciltlerde alınacak sonuçtan emin olamadığım için yalnızca normal ciltlere öneriyorum. Ben severek kullanıyorum, siz de muhakkak denemelisiniz.

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!