Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: The Body Shop Wild Rose El Kremi

20 Şubat 2012 Pazartesi

The Body Shop Wild Rose El Kremi

Merhaba...

El kremlerine taktım, artık takip edenler iyi biliyor. :) Oysa el kremine ihtiyaç duyan bir cildim yok (Allah'a şükür) ama yine de ellerimde o kremi hissetmek istiyorum acayip bir şekilde... :)Son 1-2 ayda aldığım bir krem bu, kokusuna vuruldum, bayılarak kullanıyorum. Abartıyormuşum gibi algılanmasın, cidden çok güzel... Pudra pembesi bir krem, kadifemsi yapısıyla, her haliyle gülü anımsatıyor. Kokusu da elbette güllü, normalde gül kokusunu pek sevmeyen bir insandım ama son bir kaç yıldır öyle güzel gül içerikli ürünlerle karşılaştım ki, güle kozmetik açıdan her fırsatta şans vermeye karar verdim. :) Yağlı bir his bırakmıyor ardında, hemen anında emilmiyor ama o yapış yapış yağlılık da kesinlikle yok.

SPF15 güneş koruması olması ayrı bir güzellik, yazın zararlı güneş ışınları en çok ellerime zarar veriyor benim, yüzüm için 30-50 faktörlü kremlerle durumu kurtarıyorum ama ellerim malesef kötü etkileniyor. Şimdi güneşin bu kötü etkisini azaltacak formülü buldum. :)

Bendeki 30 ml. Ama 100 ml. boyunu alacağım bitince... 30 ml. 15 TL, 100 ml. 30 TL idi anımsadığım kadarıyla...

Tavsiyemdir, muhakkak deneyin...


TBS bu güzel kremi şu şekilde tanıtmış;

Bu nemlendirici krem, yağlı hissi bırakmayan hafif formülüyle ekstra nemlendirici bir yapıya sahiptir. Ayrıca içeriğindeki SPF 15 korumasıyla güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korur. Ürün, Peru’dan Yerel Adil Ticaret ürünü brezilya fındığı yağı, Brezilya’dan organik olarak yetiştirilen soya yağı ve Gana’dan shea yağı içermektedir. (30 ml. ve 100 ml. seçenekleriyle)

İşte ben bayılıyorum TBS'nin bu anlayışına, yerel ticareti destekleyen bir markaya servet harcayabilirim emin olun... Yerel ticareti çok çok önemsiyorum çünkü... Yaşam şartları nedeniyle o muhteşem Afrika'yı, doğduğu toprakları bırakıp başka ülkelerde sefalet içinde yaşayan insanları gördükçe çok üzülüyorum. Oysa (hesapsız, çıkarsız) yapılan bu tür ticari girişimler, insanlara çalışma olanağı, dolayısıyla iyi bir yaşama adım atma fırsatı sunuyor. Neden ben iyi şartlarda yaşarken diğer dünyalılar kötü şartlarda yaşasın ki zaten? Menfaati uğruna Afrikalı insanları köleleştiren, fakirleştiren, sömürgesi altında ezen, çaresiz bırakan Batılılardan iğreniyorum. Umuyorum tez zamanda tükenir giderler... :)

Biraz konu dışına çıktım ama bu vesileyle yerel ticaretin önemine dair birkaç şey söyleme şansı yakaladım. Tahammülle okuyanlara teşekkür ederim. :)

Sevgiler...

2 Yorum:

Marjo on makeup frenzy dedi ki...

güle güle kullan canım :) ben kokusuna bayılıyorum, zaten kendiminkini bitirdim :) kenevirli seriden alıcam şimdi de :)

kumral dedi ki...

Urunu cok guzel tanitmissin canim gule gule kullan bende gidip bakicam en yakinda magazasindan :)

http://kozmoguzellik.blogspot.com/

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!