Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Oriflame Beauty Perfect Allık - Fresh Pink

7 Aralık 2011 Çarşamba

Oriflame Beauty Perfect Allık - Fresh Pink

Uzun zamandır mat, ışıltısız, simsiz pespembe bir allık almayı istiyordum. Çünkü bütün allıklarım pırıltılı, ışıl ışıl... Oriflame kataloğunda tam istediğim gibi bir renk buldum ve sipariş ettim.


Ne yaptıysam ne ettiysem rengini veremedim, bu resimde biraz daha şeftali gibi çıktı ama aşağıdaki resimde tam olarak rengi yakaladım. :)


Bebeksi bir pembeliğe sahip, sıfır pırıltılı, mat ötesi mat bir allık... Tam istediğim gibi çıkmasına çok sevindim. Ayrıca katalogtaki pembelikle aynı... :) Gayet güzel, hafif bir yapısı var. İlk önce Avon kabuki fırçayla sürmeye kalktım, keşke değdirmez olaydım... Toz toz etti, rezil etti bıraktı. Daha sonra TBS allık fırçamla kullanınca suçun allıkta değil, fırçada olduğu sonucuna vardım, çünkü hiç bir tozutma vs. olmadı. :) Avon kabuki fırçayı da attım çöpe gitti, başka bir tane bakacağım. :) Sonuçta ben bu allığı çantamda taşımak için aldım ve kabuki fırça da çanta boy fırça demek bir yerde... İşimi görmeyecek bir fırçayı tutmanın manası nedir?

Allıkla ilgili tek sıkıntı kalıcılığı baya az, 1-2 saatte uçup gidiyor... Ama dediğim gibi çantaya atmak için aldığımdan bu sıkıntı beni pek etkilemedi. Yani genel olarak kendisiyle problem yaşamadık. :) Sanırım Oriflame ile barışmaya başladım. :)

Renk hususunda söylemek isterim ki; çok pigmentli, tek bir fırça darbesi yeterli oluyor. Bu durumda, böyle bir rengi sakın açık tenliler denemeye kalkmasın. :) Buğday tenliler için uygun ama açık tenlilere hiç tavsiye etmem. Ayarı tutturmakta zorlanabilir, bir anda Heidi'ye dönebilirsiniz... :)) Sizin için en uygun renkler sanırım şeftali, kahve ya da bronz renkler olacaktır.

Umuyorum yardımcı olabilmişimdir. :)

Sevgiler...

7 Yorum:

kozmetik deneyimleri dedi ki...

sanki bir nars allıgı böyle gösterdiğinizde. oriflame ambalajlarını aynı yapmış kalitesi de öyle olur umarım zamanla :)

izleyiciniz oldum

http://kozmetikdeneyimleri.blogspot.com/ bloguma da göz atarsanız sevinirim.. yeni de :)

hazine kutusu dedi ki...

Hayırlı olsun, en kısa zamanda bloguna uğrayacağım... :)

Adsız dedi ki...

ama ama kabuki fırça pudra sürmek için. çokda güzel pudra sürülür o fırçayla atmasaydı keşke. :(((
özlem

hazine kutusu dedi ki...

Açıkçası her fırçayla her makyaj malzemesini kullanabilirim. :) Kabuki fırçayı da çantada taşıması kolay olduğundan allık fırçası gibi kullanıyordum ama bana yaptığı hainlik nedeniyle atılması gerektiğine karar verdim. :D

Selen dedi ki...

bende bi sorun var bu durumda çünkü aynı allık bende de var ama bi türlü rengi vermiyo ben nerdeyse fırçayla kazıyorum :/

hazine kutusu dedi ki...

Aslında kullanılan fırçaya göre çok farkediyor. Mesela ben çok kıllı büyük fırçalarla bu allığı kullanamadım. Daha küçük fırçalar daha belirgin renkler elde etmek için oldukça ideal...

Selen dedi ki...

bide onunla denerim çok teşekkür ederim :)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!