Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Nuxe Huile Prodigieuse Çok Amaçlı Kuru Yağ

24 Aralık 2011 Cumartesi

Nuxe Huile Prodigieuse Çok Amaçlı Kuru Yağ

Vanilya Club kutumdan çıktığına en sevindiğim ürün bu oldu. Allah biliyor ya, uzun zamandır alıp almamak konusunda emin olamayıp sürekli ertelediğim bir şeydi... Ama kullanınca orjinal boyunu almam gerektiği kanaatine vardım.Kesinlikle almam gerekiyor, zira insanın başına gelebilecek en güzel şey kendisi... :) Aromatik ve şifalı yağları zaten oldum olası çok sevmişimdir. Nerede bir cart yağı curt yağı varsa beni al beni al diye adeta bağırır ve ben de onu kıramam... :)) Yağların haricen kullanımında, faydasına çokça şahit olduğumdan şüphe duymayarak alırım ve inançla kullandığımda da olumlu tesirini görürüm. :) Zaten tedavilerde ve güzelleşmede, inanmak kadar etkili hiç bir şey yok. :)

Benim aldıklarım genelde Arifoğlu, Aksu Vital gibi doğal ve tek bir bitkinin özünün kullanıldığı yağlar oluyor. Nuxe'un kuru yağının içinde 6-7 farklı bitkinin yağı mevcut, bu nedenle de çekindiğimi itiraf etmeliyim. Çünkü yağlar derinin altına nüfuz ettiğinden, kıl köklerini uyarıp tüylenme yapabiliyor, bilinçsizce kullanıldığında bu yönde olumsuz bir etki gösterebiliyor. Yağ konusunda çok dikkatli olunmalı bu sebeple...

Açıkçası bu yağ için olumsuz hiç bir şey söyleyemeyeceğim. :) Ben direkt kullanmaktan ziyade nemlendirici kremime karıştırıp kullanıyorum, kendi başına kullandığımda da güzel sonuç veriyor elbette ama nemlendiricimle birleştiğinde muazzam bir etki bıraktığını düşünüyorum cildimde... Yanaklarım kuru olduğu için özellikle orada kullanıyorum, yumuşacık, pamuksu bir yüzey bırakıyor ardında... :) Yağlı bir his bırakmıyor asla, zaten isminin kuru yağ olmasının sebebi de cilt tarafından çabucak emilmesi... Saçlarımda denemedim, saçlarıma yağ süremiyorum, zaten çabuk yağlandığından bu riski alabileceğimi sanmıyorum. :) Ellerimde de kullanmıyorum. Yakında bahsedeceğim mucizevi tatlı badem yağının ellerime sağladıklarından sonra ondan başka bir şeyi ellerime sürmeyi düşünmüyorum. :)

Sonuç olarak severek kullandığım bu ürünü herkese tavsiye ediyorum. En kısa sürede siz de denemelisiniz.

Sevgiler...

3 Yorum:

kozmetik deneyimleri dedi ki...

tüy mevzunu ben de düşünüyorum alsam mı kararsız kaldım

çekilişime katılmayanları beklerim
http://kozmetikdeneyimleri.blogspot.com/

Selen dedi ki...

Peki yüzünüzdeki tüy köklerini besleyip belirginleştirdimi?

Meryem İmamoğlu dedi ki...

Merhaba Selen; artık cildimde kullanmıyorum fakat kullandığım dönemde herhangi bir tüylenmeyle karşılaşmadım. Yalnız tek tük de olsa yağ butonuna sebep oldu, bu aklında bulunsun.

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!