Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Lancome Definicils High Definition Mascara

5 Aralık 2011 Pazartesi

Lancome Definicils High Definition Mascara

Bu maskara için söyleyebileceğim şey;

Tek tek ayrılmış, kıvrık kirpikler istiyorsanız; evet, hacim istiyorsanız; hayır...
Ben normalde yapay duran, takma kirpik etkili maskaraları sevmiyorum. Kirpiklerim doğal dursun, bana ait gözüksün istiyorum. Ama bu kadar da değil sanırım. :)

Aslında burada bahsettiğim The Body Shop maskaramı hiç birşeye değişmem ama arada yeni birşeyler deneme isteğimi dizginleyemeyip aldıklarım da oluyor doğal olarak... :) Bunu da o niyetle aldım, denedim ve son derece vasat buldum.

Hakkını vermek gerekir ki, kaliteli ve iş görür bir maskara... Üstelik şekli şemali tam benim istediğim gibi; fırça kabından çıkarken bir güzel sıyırıyor fazla boyayı... Fırçası orta boy, küçük bile sayılabilir. İşte tam benim sevdiğim tarz bu... :) Sürerken oraya buraya bulaşmıyor, ancak çok ıslak bir maskara olduğundan bulaşsa da bir müddet kurumadığı için işim bittiğinde parmağımla silip temizleyebiliyorum.Hacim namına hiç bir şey beklemeyin bu maskaradan, çünkü işi değil. :) Kat kat sürmeme rağmen istediğim şekilde, doğal durabilecek kadar bile hacim kazandıramadım kirpiklerime... Boyayı sıyır dediysek bu kadar da demedik arkadaş, yani acayip gıcık oldum. :))

Yalnız söylemem gerekir ki, ıslak kirpik etkisi yarattığından şüpheniz olmasın. Çok güzel bir biçimde tek tek ayırıyor kirpikleri ve bir de ciddi ciddi kıvırıyor. Dümdüz diyebileceğimiz kirpikleri bile kıvırabilir, eminim... :)

Özel gün ve geceler için kullanılamaz. Ama alışverişe, işe, okula vs. giderken kullanılabilecek, 10 üzerinden 6 verebileceğim bir maskara... Seyrek ve hacimsiz kirpiklere doğal üstü doğal bir görünüm vermek için ya da gür ve hacimli kirpikleri yalnızca kıvırmak ve ayırmak için kullanabilirsiniz. Hatta masum bir göz makyajını kendisine alet de edebilirsiniz... :)) Seçim size kalmış...

Bu saydığım durumlar için tavsiye edebilirim...

Sevgiler...

2 Yorum:

luzumsuzisleruzmani dedi ki...

ben sevmedim bu maskarayı günlük olarak da azıcık hacim veren bir maskaranın bir zararı olmaz

kozmetik deneyimleri dedi ki...

hassas gözler için tavsiye ediliyor bu maskara ince fırcasıyla kolay uygulaması var dediğiniz gibi günlük dogal yapaylıktan uzak görüntüsü var. kullanmıştım ama benim için dolgunluk daha önemli oldugundan pek sevmemiştim

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!