Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Jane Iredale - Pudra ve Ruj

21 Aralık 2011 Çarşamba

Jane Iredale - Pudra ve Ruj

Merhaba...

Vanilya Club'a olan kızgınlığım biraz geçince kutudan çıkanları kullanmaya ve değerlendirmeye başladım. Açıkçası dürüst olmam gerekirse, itiraf etmem gerekirse... :) Birazcık haksızlık ettiğimi kabul ediyorum. Tamam 15 TL eder, hatta 25 TL de eder ama 35 TL değil... :)) Aman aman tamam 35 TL de edebilir. :D Yani tüm içtenliğimle bu kutunun 35 TL edebileceğine hâlâ tam inanamasam da, kargosunu bilmem nesini düşününce yine de çok haketmediğini düşünmüyorum, hakedebilir. Keşke Lila Kutu gibi, yılbaşı vesilesiyle daha çok ürün koysaydı diye de içimden geçmiyor değil... Herneyse...

Şimdi kutudan çıkan Jane Iredale marka ruj ve pudra, fondöten ve kapatıcının bir arada olduğunun söylendiği sıkıştırılmış pudradan söz etmek istiyorum.
Just Kissed Lip Plumper - Madrid: İlk gördüğümde bu nasıl renk dedim ama dudağıma sürdüğümde ıslak mauve bir renk olduğunu gördüm, cidden çok hoş... Açıkçası vaadettiği gibi dolgunlaştırmasına şahit olmadım, zaten dolgunlaştığını gözlemleyebileceğim ince dudaklarım da yok. İnce dudaklarda nasıl bir etki yaratır bilemiyorum. Nemlendirmesi pek iyi değil, bir zaman sonra dudağı sarmalıyor ve bu yüzden biraz kuru bir his veriyor... Tam anlatamadım ama nemlendirmesine 10 üzerinden ancak 5 verebilirim. Rengi ve kokusu güzel olduğundan bu notu 7'ye kadar çıkarabilirim. :) Fena değil ama 76 TL verilecek kadar yeterli değil, ben bu fiyata ne rujlar biliyorum; o paranın her zerresini hakedecek...Pure Pressed Base - Radiant: Kapatıcılığı güzel, oldukça başarılı buldum. Burnumun üzerinde kullanıyorum ve gözeneklerimi ciddi manada kapattığı ortada... Renk bana 1 ton kadar açık geldi ama sürdükten biraz zaman sonra cildimle bütünleştiği için rengini çok belli etmiyor, doğal bir duruşu var. Tek bir kötü yanı var, o da toz toz olması... Fırçayı sürdüğüme süreceğime pişman ediyor, bu nedenle ben de parmaklarımla sürüyorum. Gerçi bu şekilde daha pratik olduğunu bile söyleyebilirim. :) Orjinal boyunun fiyatı 128 TL imiş, bu parayı ne kadar hakediyor ne kadar haketmiyor bilemiyorum ama benim gibi yalnızca burun bölgesini ya da başka bir bölgesini yani yüzünün tamamını değil de lokal olarak belli (yağlı) bölgelerini kapatmayı isteyenler, doğal bir marka arayanlar, "şöyle 2 yıl kullanayım" diyenler için son derece uygun olacağını düşünüyorum. Ben de bu düşünceyle orjinal boyunu alabilirim, karşıma daha iyisi çıkmazsa...Kutudan çıkanları değerlendirmeye devam edeceğim, beni bekleyin... :)

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!