Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: GNC Chitosan Plus (Tablet)

2 Aralık 2011 Cuma

GNC Chitosan Plus (Tablet)

Kullandığım ve memnun kaldığım kapsül/tabletlerden bahsetmeye devam ediyorum. Yine GNC'nin bir ürünü olan; Chitosan Plus bu sefer anlatmak istediğim...

Bu tabletin etkisini duyanlar çok şaşırıyor ve sonuçlarına inanamıyor.Öncelikle açıklasını okuyalım:

Yağların sindirimi ağız ve midede yapılamaz, bu nedenle bu işlem ince bağırsakta başlar ve burada tamamlanır. Vücut içinde ilgili organlardan salgılanan enzimler ile küçük parçalara ayrılan yağlar yine ince bağırsakta emilirler. Lifli besinler bağırsaklarda sindirilemezler. Deniz kabuklularında bulunan özel bir lif olan Kitin, yemeklerden alınan yağın bloke edilerek bağırsaklardan emilmeden atılmasını sağlar. Açlık, vücudumuzda depolanan hammaddenin (glikojenin) belirli bir seviyenin altına düşmesi ile ortaya çıkar. Her hücre enerji üretmek için gıdalardan gelecek hammaddeye ihtiyaç duyar. Hücrenin ihtiyaç duyduğu hammadde olan glikoz ilgili hormonlar sayesinde hücreye girer. Böylece kan şekeri dengelenmiş olur, kontrolsüz iştahın önüne geçilmiş olur ve iştah kontrolü sağlanır. Chitosan, deniz kabuklularından elde edilen lif özelliği taşıyan Kitindir. Krom, şeker metabolizmasını desteklemeye yardımcı bir mineraldir. Citrimax, Garcinia Cambogia etken maddesi olan Hidroksisitrik Asit İçerir. L - karnitin, uzun zincirli yağ asitlerini mitokondriye taşıyarak enerji üretiminde rol alır.

İçeriği (2 tablet için):

Chitosan 1000 mg
Krom 100 mcg
Çinko 5 mg
Citrimax 400 mg
L - Karnitin 100 mg
Soya Proteini 200 mg

Kullanım Şekli:

Beslenme desteği olarak yemeklerden 30 dk önce 1’er adet bol su ile (1 - 2 bardak su) alınması önerilir.

Geçtiğimiz yazdan beri zaman zaman kullanarak (her gün kullanmayarak) etkisini gördüğüm bir tablet Chitosan Plus... Yemeklerden yarım saat önce 2 bardak suyla alıyorum, tuvalete rahat çıkmamı, dışarıdan yeni yağ alımını engellememi ve mevcut yağın yakılmasında kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda iştahımı kontrol etmemde de çok iyi bir yardımcı... Canım o gün diyetimin bir parçası olarak akşam yemeğinde yemem gerekenleri yemek istemediği, daha kalorili şeyler yemek istediğinde, yemekten yarım saat önce bu tableti alıyorum ve inanın diyetimde bir fanus gibi koruyucu etki gösteriyor. Ama sonsuz bir güvenle de "tableti alayım, sonra önüme geleni yiyeyim" düşüncesi çok yanlış olur. Mesela bu tableti alıp sofraya oturduğum zaman ekmeği az yemeye gayret ediyorum ben (yemeği bol bol yesem dahi), çünkü karbonhidratlarla alakalı bir vaadi yok. Zaten iştahı kontrol altına aldığı için düzenli kullanımda normal yiyerek kilo vermemek ya da kiloyu sabitlememek için hiç bir sebep bulunmuyor.Yalnız gördüğünüz gibi tabletler devasa büyüklükte... Aman haa bölmeden, olduğu gibi yutmaya kalkmayın. Birkaç kez boğazımda kaldı benim, ondan sonra bölüp almaya başladım. Bölünce hiç bir azalma olmuyor etkisinde, aklınıza takılırsa diye ifade etmek istedim. :)

Kronik mide, bağırsak vb. rahatsızlıkları olanlar için bir zararı olur mu bilemiyorum ama sağlıklı olup fazla kilolarından, yağlarından şikayet edenler için tavsiye ederim. Ama lütfen öncelikle hekiminize danışın, eğer sağlığınızla alakalı bir endişe söz konusu değilse kullanabilirsiniz.

Satın almak ya da daha detaylı bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahsettiğim diğer bir GNC ürünü olan Beta-Carotene 6'ya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sevgiler...

5 Yorum:

miyav kedicik dedi ki...

Merhabalar, Bugün satın aldığım GNC Chitosan tabletleri internette araştırırken sitin sitenizi gördüm ve hemen izleyiciniz oldum. Sanırım bu ürünü kullanmışsınız. Acaba kilo vermeye yardımcı oldu mu.. Ben buün satın aldım ama kafamda hala kuşkular var..
Siz de benim bloğumu ziyaret ederseniz çok çok memnun olurum. Tanıştığımıza da çok çok memnun oldum..
Selam ve sevgilerimle..
http://kediminhobidefteri.blogspot.com/

hazine kutusu dedi ki...

Merhabalar... Kullandığım 3 aylık dönemde sporla birlikte yaklaşık olarak 10 kiloya yakın kilo verdim. Ama aşırı spor yapmadım, yürüyüş ve haftada 3 saat koşu bandı... Onun dışında yediklerime de çok özen göstermedim ama tercihim daha sağlıklı olanlardan yana oldu her zaman... Durum bu şekilde yani... :)

Blogunuzu da ziyaret edeceğim en kısa sürede...

Sevgiler...

Adsız dedi ki...

Valla helal olsun kardeşim,
13546531213 site arasında delikanlının biri çıkıp adam gibi yorum yapmış. Kullandım, şu işe yaradı ve nokta.

Piyasada birçok chitosan ürünü var ama legal değil, GNC en azından güvenilir. Lipitaps, osaps busaps yalan. Ayrıca chitosan(yağ emilimini engelliyor) ve içinde l-carn var (yağ yakımına yardımcı) üstüne bir de yediklerinize dikkat edip çok az da spor yaparsanız maşallah ki plajlarda kimse size laf edemez kız/erkek

Adsız dedi ki...

BENDE AŞAĞI YUKARI 1BUÇUK AYDIR KULLANIYORUM, İLK BİR AYDA 4-5 KG CİVARINDA VERDİM ANCAK SONRA DURDU KİLO VERMEM 15GÜNDÜR FALAN AYNI KİLODAYIM

hazine kutusu dedi ki...

Bence bir süre daha devam edin, çünkü bedenin bekleme süreci oluyor. Bu süreçte belirgin duraklamalar, kilo vermede kesilmeler yaşanıyor. Ben de yaşadım. Ama sonra tekrar başlıyor ve bu defa sonuca yönelik elle tutulur etkiler gözlemleniyor...

Dediğim gibi bir süre daha bu şekilde devam edin... :)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!