Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Cettua - Genel Bakış

19 Aralık 2011 Pazartesi

Cettua - Genel Bakış

Merhaba, herkese güzel bir hafta diliyorum... :)

Bugün Gratis'in ithal ettiği Cettua markasının kullandığım ürünleriyle alakalı bir yazı yazmak istedim. Şimdiye dek; makyaj temizleme mendilini, yağ emici mendilini, göz maskesini ve burun bandını kullandım.


Genel olarak memnun edici sonuçlar aldım Cettua'dan... Ağır kokuları, rahatsız edici yapıları yok. Oldukça pratik ve ihtiyaca yönelik çözümler sunan bir markayla karşı karşıyayız diyebilirim.

Başlayalım bakalım... :)


İlk olarak çok severek kullandığım Siyah Nokta Temizleyici Burun Bandı'ndan söz etmeyi isterim. Benim yıllardır ne yapsam temizleyemediğim gözeneklerimi arındırıp tertemiz yaptı, düzenli kullanımdan elbette, aylarca kullanmış olmanın bir getirisi bu... Sıkılaştırma gibi bir etkisini ne yazık ki göremedim, (artık yaza yaza yoruldum) bu benim gıcık gözeneklerimi tabi ki bu ürün de sıkılaştıramadı... :( Ama temizlemesini gayet başarılı buluyorum, bandı çıkardıktan sonra bant üzerinde gördüklerim, beni hem sinir edip hem sevindirebiliyor yani... :)) Paketin içinde 6 adet var ve 3.90 TL gibi bir fiyata alınabilecek en iyi temizleyici burun bandı...İkinci olarak yine severek kullandığım Yağ Emici Mendiller... Burumda ve alnımda kullanıyorum, bir karma cilt sahibi olarak... :) Çok kullanışlı, makyajın üzerinden yaptığımda herhangi bir bozulma olmadan o yağlı görünümü silip atıyor. Son derece etkili ve başarılı buluyorum. Bir uygulama (yani bir mendil) bana gün boyunca yeterli oluyor. Paketin içinde 50 adet var ve 2.25 TL'ye satılıyor.Diğer bir ürün ise, A&E Vitaminli Göz Maskesi... Bunu daha yeni aldım ve sadece 1 kez kullandım. Nemlendirmesi güzel, beğendim. Düzenli kullandığımda nasıl bir sonuç alacağımı ise çok çok merak ediyorum. İnce çizgilerde sonuç almayı umuyorum. Aldığım olumlu ya da olumsuz sonuçtan muhakkak bahsedeceğim. Şimdilik bu kadarıyla yetineceksiniz... :) Paketin içinde 5 adet 2'şerli maske bulunuyor ve fiyatı 8.90 TL...Son olarak Göz&Yüz Makyaj Temizleme Mendili... Çoook güzel bir kokusu var, ferah ferah kokuyor... :) Makyajı temizlemekle kalmıyor, ardından bir güzel de nemlendiriyor. Ciltte bıraktığı hissi tarif etmek için direkt olarak "pamuk" ifadesini kullanabilirim sanırım. :) Çok seviyorum ve bittikçe alıyorum... Paketin içinde 15 mendil var ve fiyatı 1.90 TL...

Hepsini tavsiye ederim, en azından 1 kere denemelisiniz.

Sevgiler...

4 Yorum:

Ezgi dedi ki...

ben de bu markayı çok seviyorum "before having date" kağıt maskesini öneririm bu yazını okuduktan sonra da burun bandını almaya karar verdim:) burun bandının büyüklüğü ne kadar? sadece burnu mu kaplıyo yoksa yana yanaklara doğru da devam ediyo mu?

hazine kutusu dedi ki...

Önerini değerlendireceğimden şüphen olmasın... :)
Benim burnum ortalama büyüklükte ve ben bandı yapıştırdığımda yanaklarıma doğru çok az bir değme yapıyor, 1 cm kadar bile değil ama...

kozmetik deneyimleri dedi ki...

benim de denemek istediğim bir marka bir gratis bulabilirsem en yakın zamanda

çekilişime beklerim
http://kozmetikdeneyimleri.blogspot.com/

hazine kutusu dedi ki...

Hemen geliyorum... :)

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!