Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Yves Rocher Alışverişim ve Değerlendirmesi

1 Kasım 2011 Salı

Yves Rocher Alışverişim ve Değerlendirmesi

Yves Rocher, son 1 yılda farkına vardığım harika bir marka, resmen aşığım ona... :) Bu kadar kaliteli ve özenli, ilgili bir firmaya az rastlanır. Geçen haftasonu internet sitelerinden bir yüz temizleme köpüğü ve lip balm sipariş ettim, az bir miktar ücret ödedim ama kutumun içine o kadar çok numune ürün koymuşlar ki adeta şok oldum görünce... :) 3 tane parfüm, 5 tane fondöten, 4 tane krem, toplamda 12 adet Yves Rocher ürün numunem oldu. Tabi ben hemen parfümleri denedim. :)) Tendre Jasmin edp, Vanille Noire edp ve son çıkan Moment de Bonheur edp bana yolladıkları... Ben zaten en çok bu 3'ünü merak ediyordum. :)


Tendre Jasmin; çok yumuşak bir yasemin kokusu, çok huzur verici geldi bana... Yasemini severim ama son zamanlarda öyle kötü yaseminli parfümler çıktı ki neredeyse yasemin içeren parfümlere yüzümü ekşiterek bakmaya başlamıştım. İyi ki Yves Rocher varmış, yaseminlere olan sevgimi geri kazandım. :))

Vanille Noire; bu koku bana biraz ağır geldi, kaldı ki ben vanilyanın turşusunu yapsalar yiyebilecek bir insanım... Vanilyalı parfümlerin hastasıyım... Ama yanık vanilya kokusu hissediyorum şuan kolumdan gelen parfümden... Güzel aslında, fena değil. Vanilyayı dolu dolu hissedebiliyorsunuz ama dediğim gibi biraz ağır bana göre, 30 yaş üstü gibi, bilemiyorum tabi... Azıcık hayallerim yıkılmadı değil koklayınca, bu parfüme karşı inanılmaz güzel hisler besliyordum çünkü önceden beri... :) Yine de tabi deneyin derim.

Moment de Bonheur; işte ilkbahar/yaz deyince benim burnuma böyle bir koku gelir. Ilık ılık ve canlandırıcı... Bayıldım diyebilirim, hiç bir eksi yönünü bulamıyorum. Herşeyi tam ve orantılı... :) Hemen denemelisiniz...

Fondöten ve kremleri de zamanla deneyip yorumlamak isterim. Şimdilik bu kadar...

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!