Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Oriflame Milk&Honey Gold Şampuan

30 Kasım 2011 Çarşamba

Oriflame Milk&Honey Gold Şampuan

Saç dökülmesi dönemsel de olsa içimizi acıtıyor, kopan her telin arkasından cenaze töreni yapmayı isteyecek kadar önemli buluyoruz, değil mi? Şahsen saçımın her bir teli benim için dünyalara bedelken bir de dökülme olduğunda duyduğum acı katmerli katmerli oluyor... 

Saçlarım dalgalı, hatta dalganın bir adım ilerisinde kıvırcığa yakın... :) 3-4 sene öncesine kadar bildiğiniz bonus kafaydım. :)) Sanırım bu dökülmeler ve yanlış saç kesimlerim yüzünden o tatlı kıvır kıvır bukleler yerini dağınık dalgalara bıraktı. :(

Sürekli şampuan değiştiriyorum ama öyle bir kez kullanıp da "bu olmadı, sıradaki" şeklinde değil, bir ay kullanıyorum, eğer memnun kalmazsam değiştiriyorum. Kaç şampuan değiştirdiğimi inanın hatırlamıyorum... :(

En son Oriflame'in Milk&Honey Gold serisine ait şampuanı denemeye karar verdim. Birkaç kullanımdan sonra yorumlamak istedim.


Ücretini epey tuzlu buldum aslında, 200 ml. küçücük bir şey ve 10 TL... Kullanınca pişman olup çöpe atacağımı düşündüm ama yanıldım. Düzenli kullanımda caaanım saçlarımın dökülmesi azaldı diyebilirim. :) Eskiye oranla %75 kadar hem de... :) Bu şampuan organik sertifikalı yanlış hatırlamıyorsam... İçerisinde paraben yok. :) Acaba diyorum, bunların dökülmeye etkisi olur mu? Bunu bilemiyorum ama şuan eskisi gibi dökülmeler yaşamıyorum ve saçlarımı da fazlasıyla yumuşattığının farkındayım.

Kokusu çok güzel, bal gibi kokuyor. Ama şerbetli şerbetli bir koku değil, mentollü gibi, ferah ferah bir bal kokusu... Çok hoşuma gidiyor bu yüzden... :)

Açıkçası çok memnun kaldım. Fiyatını boyutu bakımından hâlâ fazla bulsam da almaya devam edebilirim diye düşünüyorum. Size de tavsiye ederim.

Sevgiler... 

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!