Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Oriflame Kapatıcı Kit

28 Kasım 2011 Pazartesi

Oriflame Kapatıcı Kit

Merhaba... :)

Bugün Oriflame'in çok merak edilen bir ürününden, kapatıcı kitten bahsetmek istiyorum.

Yeşil kızarıklıkları kapatır, bej ince çizgilerin görünümünü azaltır ve sarı koyu göz altı halkalarını kapatır.

deniyor açıklamasında... Fakat bir çok kullanıcı renkleri bu şekilde kullanmıyor. Yeşil ve bej daha çok göz altına kullanılıyor, bizatihi tecrübeme ve kamuoyu araştırmalarıma göre... :)

Bu kiti merak üzere aldım ve en fazla birkaç kez kullanabildim. Kardeşim bazen kullanıyor, onun da pek kullanamadığının farkındayım.
Öncelikle kokusu hafif ve güzel renk veriyor, bu konuda diyecek bir sözüm yok. Ancak, yapısı itibariyle istediğiniz şekilde uygulama yapmanız neredeyse imkansız... Çünkü çok katı, sert... Tüpte satılan bir concealer her zaman daha evladır, hem hijyen açısından hem de yumuşak olduğu için uygulaması da rahat olur. Bu şekildeki ürünlerin kullanımındaki zorluklar sebebiyle daha uygun fiyatlara satılması lazım, fakat en indirimli hali 15 TL... Açıkçası değmediğini düşünüyorum.

Kullanım alanındaki çeşitlilik açısından güzel ama dediğim gibi yapısı çok kötü... Mesela; göz altıma sürmeye kalktığımda (ben bej olanı kullanıyorum, rengi tam uyuyor) orantı sağlamak için çekiştire çekiştire sürmek zorunda kalıyorum ve bu yüzden ortaya kupkuru bir görüntü çıkıyor ve kırışıklıkların en büyük sebebi olan bu çekiştirme işlemini de içim yana yana yapmış oluyorum. :( Sırf bu sebeple bir daha almayı düşünmüyorum.

Bir de kesin yargılarla sorgulamak ne denli doğru olur bilemiyorum ancak kalitesiz geliyor bana, cildime zarar verdiğini/vereceğini düşünüyorum. Zaten ne yazık ki Oriflame'in kaliteli olduğunu düşündüğüm tek ürünlerinin balmaları olduğunu burada yazmıştım, haksız değilim sanırım. :(

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!