Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: GNC Beta-Carotene 6 (Kapsül)

25 Kasım 2011 Cuma

GNC Beta-Carotene 6 (Kapsül)

GNC ile tanışmam Thermogenic Formula hapını öneren bir arkadaşım sayesinde olmuştur. O zamandan beri kendisine olan bağlılığım muhtelif hap, kapsül vb. ürünlerle devam etti. :) Şimdi kullandığım ürün ise Beta-Carotene 6...

Bröşürde şu şekilde açıklanmış;
Karotenoid ailesinin bir üyesi olan Beta-Karoten, bitkilerde ve bazı su yosunlarında bulunan, yağda çözünebilen doğal bir pigmenttir. Göz, cilt, saç, diş ve diş eti sağlığını korumaya, kemikleri ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcıdır. Cildin bronzlaşmasını hızlandırmaya ve bronzluğun kalıcı olmasına yardımcı olabilir.

Benim yorumuma gelecek olursak; memnun olduğum bir ürün, kullanmaya başladığımdan beri cildimde ve tırnaklarımda ciddi oranda düzelmeler, güzelleşmeler olduğuna şahit oldum. Dişlerim zaten problemli olmadığından (çok şükür), bir etkisini görmedim. Saçlarıma da iyi baktığım müddetçe sorun yaşamıyorum. Gözlerim uzun zamandır bozuk olduğu için, onu yalnızca doktorlar düzeltebilir. :D Saç, göz ve diş haricinde, dediğim gibi cildimde ve tırnaklarımda etkinliğini hissediyorum. Akne, sivilce ve buna benzer yağlı/karma cilt problemlerini yaşamıyorum.

100 kapsüllük bir kutusu var ve günde 1 tane almanız yeterli oluyor. Yani bu demek oluyor ki, 3 ayda bir alacağımız ve maliyeti çok yüksek olmayan, etkili bir ürünle karşı karşıyayız. Bilemiyorum ciddi cilt, deri, ağız ve diş rahatsızlıkları olanlar kullanabilir mi, ama ciddi ve kronik problemleri olmayan ve dönem dönem yaşadığı saç dökülmeleri, diş ağrıları, tırnak güçsüzlüklerinden şikayet edenlere önerebilirim. GNC'nin kalitesini ve güvenilirliğini de zaten hemen hemen herkes biliyor. Sitesinden alışveriş yapabilir ya da dilerseniz mağazalarındaki uzman gıda mühendislerinden yardım alarak size uygun ürünü seçebilirsiniz.

Yalnız kapsülün kendine has değişik bir kokusu var, Allahtan direkt yutulan bir şey... O kadar söyleyeyim, siz gerisini anlayın... :)

Sevgiler...

2 Yorum:

Sheydosh dedi ki...

Siteyi inceleyeceğim hemen ama sormadan da edemedim: Bir tür hap olarak mı bakmalıyım bu kapsüle? Yan etki, vücuda verdiği belli bir zarar, vs. var mı? Malum, bilinçsiz ilaç kullanmaktan kaçınmak gerek. Siz negatif bi' etkisini gördünüz mü hiç?

hazine kutusu dedi ki...

"GNC'nin ürünleri ilaç değil, doğal içerikli gıda takviyeleridir." iddiaları bu şekilde... Ben herhangi bir yan etkisini, rahatsızlığını görmedim. Ama uzun süreli kullanımından doğan zararları var mı bunu da bilemiyorum... Dediğim gibi, mağazalardaki danışmanlar uzman gıda mühendisleri, ne sorsanız cevaplayacak kapasitede insanlar... Aradığınzda da yardımcı olacaklardır.

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!