Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: The Body Shop Super Volume Maskara

3 Kasım 2011 Perşembe

The Body Shop Super Volume Maskara

Merhaba...

Bir rimelden ne beklerim? Birkaç yıl önce bu soruyu kendime sorduğumda, hep şu cevabı alırdım; "doğal dursun, yeter"... :) Peki hem doğal duracak hem de görkemli gösterecek bir rimel kullansam? Yok mu böyle bir rimel? Bütün rimeller illa takma kirpik takmış gibi yapmacık mı göstermek zorunda kirpikleri?

Daha önce Lancome ve Clinique deneyimlerim oldu. Clinique, Lancome'a göre daha az yapay bir ifade katıyor ama her ikisi de sanki "bana ait değil, komşudan ödünç aldım" dedirtmek için uğraşıyor. O kirpikler bana ait gözükmeyecekse rimel ne işe yarar ki? Fırçanın kabından çıkarken fazla boyayı sıyırması lazım rimel dediğimiz şeyde, henüz karşılaştığım hiç bir rimel bana bunu sağlamadı, (hoş) sağlamasa da en azından şu topak topak fazla boyalara bir çare bulsalar! Ne bileyim, fırça şekillerini yenileseler falan... Sanki gloss kabından çıkardığım bir fırçaymış gibi, kirpiklerimi ve dolayısıyla tüm kirpik bölgemi ve bazen göz makyajımı mahfederek sıyıramama özellikli rimel olmanın şanına eriyor bunlar ya hu... :)

Kötülemeyi de istemiyorum fazla, çünkü bu şekilde rimel isteyenler belli ki daha çok, adamlar da ihtiyaca göre malzeme üretiyorlar haliyle... Herneyse işte, zaten bunların hiç biri önemli değil... Ben rimelimi bulmuşum, gerisi beni ilgilendirmez... :)

Kullandığım rimel; The Body Shop Super Volume Mascara... Buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.


Önceleri kahverengi ile başladığım bu rimel yolculuğumu son birkaç seferdir siyahla sürdürüyorum. Yoğun, kaliteli ve çok çok doğal bir rimel... Tamam, kabul ediyorum; sıyıramama özelliği bunda da var ama en azından topaklanması yok, akarı yok, kokarı yok. :) Rezil edip bırakmıyor gözlerimi, benim aradığım böyle birşey işte... :) Lütfen diğer markalar bu rimelden bir örnek alıp benzerini yapmaya çalışsınlar... :P :))

Doğallık, yoğunluk ve kalite isteyenler bu rimeli denesinler...

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!