Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Bioderma Sensibio H2O - Makyaj Temizleme Solüsyonu

30 Kasım 2011 Çarşamba

Bioderma Sensibio H2O - Makyaj Temizleme Solüsyonu

Merhaba...

Bloggerlar bu üründen yüzlerce kez bahsetti. E ben de eksik kalmayayım, bahsedeyim dedim. :)


Bu solüsyonu geçen sene bir eczane vasıtasıyla tanıdım. Kendisi için söylenebilecek aslında birçok şey var ama hangisinden başlasam kestiremiyorum.

Hem göz makyajımı, hem de tüm yüz makyajımı temizlemek için kullanıyorum. Temizlemek yanında bir de iyileştirici etkileri var bana göre... Sivilce, akne, kızarıklık gibi sorunlarım pek olmasa da, olmaya meylettiğinde hemen bununla o bölgeyi güzelce siliyorum, bir süre pamukla üzerinde bekletiyorum ve başlamadan bitirmiş olduğuma inanıyorum. :)

Son derece hafif, bildiğiniz su yani... :) Kokusu yok, gözleri zerre kadar yakmıyor. :) Hassas ciltli iseniz size daha iyi bir tavsiyem olamaz, emin olun. He burada bahsettiğim makyaj temizleyici de işinize yarar ama bunun kadar değil... :) Hassas ciltli olmayanların bile makyaj temizliğini sorunsuzca yapacağı bir ürün...

Çeşitli internet sitelerinde güzel kapmanyalarla satılıyor. Mesela onlardan biri; Onlineeczanem.com'dur ve çok güvenilirdir.

Gördüğünüz üzere dev gibi 500 ml.lik galonları da mevcut, 100 ml.lik boyları da...

Tavsiye ediyorum.


Göz makyaj temizliğinde önemli bir detay:

Göz makyaj temizliğinde, normal pamuktan ziyade, makyaj temizleme pedi kullanılması bence daha yerinde olur. Çünkü her ne kadar en kalitelisini bile kullanıyor olsanız pamuk dağılabilen bir şey ve göz makyajınızı temizlemek için kullanırken ince ince ipler halinde gözde kalması gibi bir durum söz konusu oluyor ve açıkçası bu bazen can yakabiliyor. O nedenle göz makyaj temizliğinde ped kullanmanızı öneririm.

Sevgiler...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!