Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: Avrupa Seviyesinde Fiyatlar İstiyorum!

15 Kasım 2011 Salı

Avrupa Seviyesinde Fiyatlar İstiyorum!

Lancome'dan düzenli olarak haftada birkaç kez mail alıyorum. Bu mailler; kampanyalı, sample hediyeli ya da indirimli deneme/tam boy ürünlerin haberlerinden oluşuyor... Öyle uygun fiyatlı şeyler görüyorum ki ağlayasım geliyor... :( Mesela; (bir hediye seti) Trésor Midnight Rose edp 50 ml + Hypnose maskara (tam boy) = 58 $... Üstelik normal fiyatı da 81 $'mış, bizdeki fiyatlara göre yine ucuz... Bakar mısınız, yüreğimi sızlattı resmen... :( Sadece özel zamanlarda değil, mütemadiyen buna benzer kampanyalar oluyor. Sanırım Lancome'un sitesindeki online alışveriş sistemine Türkiye dahil değil, zaten dahil olsa eminim bu fiyatların 2 misli olurdu.

Neden ülkemizdeki fiyatlar Avrupa seviyesinde değil? İnsanın hem onuruna dokunuyor bu durum, hem de tabiî olarak bütçesine... Son zamanlarda bu yönde olumlu bazı girişimlerin olduğu haberini alıyorum ama sanırım Avrupa seviyesi fiyat sistemi oturana kadar yine birkaç yıl geçecektir.

Sabretmek düşüyor bize, sadece sabretmek...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!