Hazine Kutusu - Bir Güzellik Bakım ve Makyaj Blogu: The Body Shop Originals Serisi

29 Ekim 2011 Cumartesi

The Body Shop Originals Serisi

Merhaba...

The Body Shop'ın tavsiye edebileceğim birkaç ürününü paylaşmak istiyorum bugün... :)İlk önce, benim gibi aşırı fondötenden, pudradan hoşlanmayan ve mümkün olduğunca uzak duranlardansanız size tavsiye edebileceğim bir temizleyici jel var. Originals serisine ait, Passion Fruit Yüz Temizleme Jeli hakkında burada detaylı bilgi verilmiş ama ben de birkaç şey eklemek isterim. Cildim karma olduğundan ne tamamen kremli ne de tamamen köpük temizleyiciler kullanamıyorum. Çünkü ya kurutuyor, ya da alnımı ve burnumu parıl parıl parlatıyor... Bu nedenle jel temizleyicilerin eteğine yapışıyorum. Çok aşırı makyajda nasıl bir etkisi var henüz bunu deneme fırsatım olmadı fakat günlük temizlik için son derece yeterli bir temizleyici, güzelce temizlediğini hissedebiliyorum... Cildimi kurutmuyor, germiyor, yanaklarımda pullu bir görüntü bırakmıyor. Veee miiis gibi kokuyor... :) En az yarım saat kalıyor o koku cildimde, bayılıyorum. :) Tavsiye ediyorum. :)

İkincisi, yine Originals serisine ait Salatalık Özlü Tazeleyici Tonik, buradan kendisi hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Temizleyici jelin ardından kullandığım ferah ferah salatalık kokan bir tonik... Cildimde gözle görülür ne gibi bir etkisinin olduğunu tam olarak anlayamamakla birlikte, verdiği güzel his bakımından kullanmayı sevdiğim birşey... :) Bana kendimi iyi hissettiriyor, nedenini bilemiyorum... :) Deneyebilirsiniz. :)

Son olarak, Originals serisine ait olan Böğürtlenli Vücut Losyonu, buradan detaylı bilgi alabilirsiniz. Hayatımda bu kadar kalıcı kokusu olan bir losyon daha görmedim. 25 yıllık hayatımın tabi, henüz baharımdayım... :P Şaka bir yana, buram buram mentollü böğürtlen kokuyorsunuz, en az 12 saat... Abartmıyorum, kışın kullanılabilecek en harika şey bu... :) Cildi nemlendirme etkisi de oldukça yüksek ama ben en çok kokusu için kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum. :)

Herkese sevgiler... :)

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kötü söz de, iyi söz de sahibinin aynasıdır!

İslam başta olmak üzere dinleri, yaşam tarzlarını, ırkları ya da herhangi bir zümreyi aşağılayıcı, siyasi, ırkçılık, hakaret ve tahrik içeren, hukuki sorunlara yol açacak yorumları asla onaylamam!

Dozunda yapılan, olumlu eleştiri ve uyarılar başımın tacıdır!